Zirkonyum Yapan Doktorlar

Zirkonyum Yapan Doktorlar
Günümüzün en büyük diş teknolojilerinden biri olan zirkonyum teknolojisini gözümüz kapalı her önüne gelen doktordan temin etmek ne yazık ki pek kötü bir hamle olacaktır. Bu sebepten ötürü, zirkonyum diş yapan doktorları iyi tanımak yerinde olacaktır. Eğer, çevrenizde size bu konuda tavsiyede bulunabilecek birileri varsa çok şanslısınız demektir. Yoksa, kendi çevrenizi kurmak zorundasınız. Bu konuda alanında uzman, ihtisas sahibi doktor sayısı oldukça fazladır. Bu yüzden hemen endişe etmenize gerek yok. Ancak şu konuda endişe duyabilirsiniz, zirkonyum kaplamaları pahalı bir uygulamadır, bu uygulama bir de kaliteli doktorların elinden çıktığında çok daha pahalıya mal olmaktadır. Lafı fazla uzatmadan, bu alanda kaliteli diyebileceğimiz doktorların genel özelliklerine değinmek istiyoruz

Öncelikle, zirkonyum diş yapan doktorların kaliteli sıfata sahip olabilmeleri için, mutlaka çalıştıkları kliniklerin de kaliteli olmaları gerekmektedir. İyi doktoru en iyi klinikler kapar. Aslında bunu doğada var olan, büyük balık küçük balığı yutar mantığı ile örtüştürmek çok da alakasız bir örtüştürme değildir. İyi klinikler, uzman doktorların eğitim hayatlarından, uzmanlık derecelerine, girdikleri operasyonlardan hastaların memnunluk yüzdelerine bakarak bir kıyaslama yaparlar. Bu kıyaslamaların sonucunda, iyi klinikler başarılı doktorları kapabilmek için adeta birbirleri ile yarışırlar. Haliyle en iyi doktorları, o doktorlara en iyi imkanları sunan klinikler kapar. Bu klinikler de dolaylı olarak en iyi klinikler olmak zorundadır. Böylesine büyük rekabetin olduğu bir sektörde, iyi klinik bulmak emin olun sizler için zor olamyacaktır. Yani, zirkonyum diş yapan doktorları aramanıza gerek aslında pek yoktur. İyi klinikler arasanız sizler için yeterli olacaktır. Bu konuda sizlere ilk öneremiz, iyi klinikler bulmanız yönündedir. Türkiye’de diş hekimliği alanında isim yapmış pek çoğunuzun gerek televizyonlardan gerekse de internetten duyduğu üç-beş kaliteli diş merkezi mevcuttur. Bunlar en iyiler sayılabilir. Gidip, gönül rahatlığı ile bu merkezlerde zirkonyum tedavinizi temin edebilirsiniz. Reklam olmaması amacı ile yazımızda sizlere ne yazık ki kliniklere dair isimler veremeyeceğiz. Ancak, pek çoğunuz zaten bu klinikleri biliyorsunuz.

Zirkonyum teknolojisini alan bireyin, bu teknolojiyi kendisine yaptıran doktor kadar, zirkonyum kaplamaları taşıyan birey de uzun ömürlü kaplamalar açısından önem arz etmektedir. Evet! Söz ettiğimiz kişi sizsiniz. Eğer, çok kaliteli bir klinikten, çok kaliteli eller tarafından zirkonyum kaplamalarınız yapıldıysa bile, siz bu kaplamalara gereken önemi vermezseniz, üzülerek söylüyoruz ki kaplamalarınız kısa zamanda sağlıklarını kaybeder ve eski görünüşlerine elveda diyip, sizin ayrılmak istediğiniz yapılara dönüşür. Bu makaleyi okuyorsanız, zirkonyum kaplamalarının ne kadar kaliteli işler olduğunu sizler de biliyorsunuz demektir. Böylesine estetik bir çalışmayı, kötü kullanım ile çöpe atmak öyle tahmin ediyoruz ki sizlerin de işine gelmez. Üstelik, zirkonyum uygulamasının bu denli pahalı olduğunu göz önüne alacak olursak… Hemen korkmanıza gerek yok, sizlere uzun uzadıya bir bakım programı önermeyeceğiz. Aslında, günde iki defa 5 er dakika olmak üzere dişlerinizi fırçalamanız bile yetecektir. Bu süreyi çok görmeyin, 24 saat içerisinde sahip olduğunuz, 1440 dakikaya oranla toplamda 10 dakikalık bir ağız bakımı çok fazla bir zaman değildir. Üstelik bu bakımı yapmak için, gününüzün en yoğun olduğunuz saatlerinizi de ayırmanıza gerek yok. Sabah kalktığınız an ve gece yatağa girmeden son yarım saatlik zaman dilimi içerisinde yapmanız yeterli olacaktır. Öyle sanıyoruz ki bu zaman dilimleri içerisinde pek de yoğun sayılmazsınız. Gece fırçalamanın tek bir püf noktası var o da fırçalama işleminizin ardından, uyuyana kadar bir şey yememeniz. Yoksa, dişleriniz yemek artıkları ile dolar ve bu yemek artıkları sabaha kadar bakteri üretir. Sağlıklı zirkonyum kaplamaları için, dişlerinizin bakımını ihmal etmeyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*