Yoga İle Formunu Koruyan Ünlüler

yoga ile formda kalma, yoga faydaları, yoga nasıl faydalı

Fiziksel ve ruhsal gelişimin yollarından biri olan yoga, modern yaşamda en çok tercih edilen aktivitelerden biridir. Tüm dünyada birçok ünlü ismin tercihi olan Yoga; Hem iç hem de dış mekanlarda en ödüllendirici sporlardan biridir. Yoga uygulamaları ile anda kalmayı ve odaklanmayı geliştirmeyi başaran kişiler, aynı zamanda bazı vücut hareketlerini uygulayarak vücudun sıkılaşmasına ve toparlanmasına yardımcı olur. Üstelik yoga, hayatın karmaşasından uzaklaşmak, zihni temizlemek ve stresten kurtulmak için harika bir yöntemdir. Hindistan’ın kadim felsefesi olan Vedanta’ya dayanan yoga, yaklaşık 5000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Kelime anlamı olarak birlik ve bütünleşme anlamına gelen yoga, beden ve ruhun bütünleşmesi olarak tanımlanmaktadır. Yoga yapan kişilere yogi denir. Yoga ve Pilates ekipmanları ile her yerde yapılabilecek egzersizlerle aynı anda hem bedeninizi hem de zihninizi şımartabilirsiniz. Yoga, zihinsel rahatlığı korurken ince ve formda bir vücuda sahip olmak isteyenlerin ilk popüler tercihidir.yoga ile formda kalma, yoga faydaları, yoga nasıl faydalı

Yoga yapmanın faydaları nelerdir?

Düzenli olarak yoga yapanlar kronik bel ve boyun ağrısı riskini azaltır,

Yoga uygulaması daha parlak ve net bir zihin sağlar,

Yoga uygulayıcılarında depresyon ortadan kalkıyor,

Yoga yapanların yaşam beklentisinin uzadığı söyleniyor,

Yoga genç kalmanızı sağlar

Düzenli yoga uygulaması PMS’nin etkilerini azaltır,

Yoga pratiği stres ve kaygıyı ortadan kaldırır,

Yoga dersleri diyabet üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir,

Yoga egzersizleri kardiyovasküler sağlığı iyileştirir,

Yoga vücudun esnekliğini ve dayanıklılığını artırır,

Düzenli yoga uygulaması uyku kalitesini artırır,

Doğru nefes alma tekniğini öğrenmenizi sağlar,

Yoga, sağlıklı beslenme alışkanlıkları geliştirmeye yardımcı olur.

Tüm dünyada yoga yapan ünlü isimler;

Madonna… 55 yaşında olmasına rağmen fiziksel formunu günde 8 saat dans etmesi ve yoga yapmasıyla ilişkilendiriyor. Uzun yıllardır yoga yapan Madonna, bu şekilde formunu koruduğunu iddia ediyor.

Lady Gaga… Her gün 15 dakika yoga yapma alışkanlığı olduğunu söyleyen Lady Gaga, düzgün fiziğiyle birçok modelden çok daha güzel görünüyor.

Beyoncé… Yoganın benim için sadece bir spor değil, bir terapi olduğunu söyleyen Beyoncé, her gün yoga yapan ünlülerden biri. Özellikle her yoga pratiğinden sonra ağlamasını durduramadığını da belirtiyor.

Jennifer Aniston… Düzenli olarak yoga yapmanın yanı sıra birçok spor yaptığını söyleyen Jennifer Aniston, 40’lı yaşlarındaki gençliğini düzenli yoga ve sporla ilişkilendiriyor.

Demi Moore… Fitliği ve güzelliği ile 52 yaşında olduğunu asla anlayamayacağınız Demi Moore, yoga yapmanın yanı sıra diyetini de izleyerek formda kaldığını vurguluyor. Stres giderici yoga ve pilates egzersizlerinin genç kalmasına yardımcı olduğuna inanılıyor.

Kate Hudson… Yoga, pilates ve dansla formunu koruduğunu belirten ünlü yıldız, günlük egzersizlerine ara vermeden düzenli olarak devam ettiğini ve bu sayede fit göründüğünü belirtiyor. Yogaya daha çok yıllarını adayacak gibi görünüyor.

Charlize Theron… Los Angeles’ın en ünlü yoga hocalarından ders aldığını belirten Charlize Theron, 40’lı yaşlarında olmasına rağmen mükemmel fiziğinin kesinlikle yogaya borçlu olduğunu söylüyor. Haftada iki kez yoga yaptığını da vurguluyor. Ayrıca yoga yapmıyor ve eğirme yapıyor.

Tom Hanks… Hayatının stresini yogaya başlayarak attığını iddia eden Tom Hanks; Hem ruhunu hem de fiziğini geliştirmeye devam edeceğini söylüyor. Üstelik yoganın yapabileceği en faydalı şey olduğunu iddia ediyor.

Robert Downey Jr… 55 yaşında olmasına rağmen oldukça genç görünen Robert Downey Jr, yogayla ilk tanışmasının geçmişteki kötü alışkanlıklarını yenmek olduğunu söylüyor. Ancak yoga uygulamalarıyla ruhsal dengeye ulaştığını söyleyen yıldız, yogadan asla vazgeçmeyecek isimlerden.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*