Topuklu Ayakkabı Giymek: Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir?

topuklu ayakkabı, topuklu ayakkabı giyme, topuklu modası

Birçok kadının topuklu ayakkabılar, bilhassa da iş kadınlarının vazgeçilmezlerinden biridir. Kadınlar için bu şık ve zarif ayakkabıların birçok güzel yanı olmasına rağmen, verdikleri rahatsızlık da cabasıdır. Çoğu zaman topuklu ayakkabı giyen kadınların büyük bir bölümü sırt, bel, ayak ağrılarından şikayet etmeye başlar.

Bu aksesuar kadınların kendilerini daha şık, daha çekici hissetmelerine yardımcı olurken aslında doğru seçimlerle kullanılabilir ve günlük hayat için de tercih edilebilir hale getirilebilir.topuklu ayakkabı, topuklu ayakkabı giyme, topuklu modası

Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir?

Topuklu ayakkabılarda rahat etmek için öneriler;

Doğru ayakkabıyı her şeyden önce alabilmek için ayağınızı doğru bir şekilde bilmeniz gerekiyor. Ayakkabı seçiminde; ayağınızın tam numarası ve yapısı çok büyük önem taşır. büyük ayakkabı da küçük alınan ayakkabı kadar ayağa zararlı etkenler yaratabilir. Ayağınız taraklı ise geniş ayakkabılar tercih etmek, bu tip marka ve modellere yönelmek gerekir.

Topuklu ayakkabılarda kalın topuklu olanları daha çok tercih edin. Denge açısından ince topuklu ayakkabılar sürekli sizin tetikte olmanıza neden olur. Daha fazla rahatsızlığı ise yürürken verir. Hem denge hem de tabandan gelen ve öne yüklemem açısında rahatlığı ise kalın topuklu ayakkabılar sağlar.topuklu ayakkabı nasil giyilir

Topuklu ayakkabılar arasında en rahat model platformlu ayakkabılardır. Ne kadar topuk boyu yüksek olursa olsun, topuğun ön kısmı da benzer yükseklikte olduğundan daha alçak bir topuk üzerinde yürüyor olursunuz. Ayağınız dolayısıyla daha az etkilenir ve dengeniz bozulmaz.

5-6 cm ideal topuk boyudur. Doğru seçim yapıldığı sürece bu boydaki topuklara sahip ayakkabılar size ağrı ya da acı yaşatmaz. Tam tersi bacak kaslarınızın da gelişmesine yardımcı olur.

Bilekten bağlı ayakkabıları rahatlıkla seçebilirsiniz. Bile de bağlı olduğundan bu ayakkabılar iyi desek almanızı ve daha rahat bir şekilde yürümenizi sağlar.

Burun kısmı da yüksek ayakkabılar da önemlidir. Ayağın ön tarafa yaptığı baskı topuğu yükseldikçe artacaktır. Bu basınç sivri burunlu ayakkabılarda bir süre sonra ağrımasına, daha sonra da acımasına neden olacaktır. Sivri burunlu ayakkabılardan ziyade yuvarlak burunlu ayakkabıları bu nedenle tercih edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*