Tesettür Kıyafeti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

tesettür kıyafetlerde dikkat edilmesi gerekenler, tesettür kıyafet satın alma, tesettür ürünleri satın alma

Kapalı bayanlar için hazırlanan tesettür modelleri de göz alıcı desen ve modellere sahip bulunuyor. Hazırlanan çeşitli modeller arasında yazlık ya da kışlık olarak farklı modeller tercih edilebildiği gibi her alanda kullanabileceğiniz özel kıyafetler de bulabiliyorsunuz. Ancak şık bir görüntü kazanmak istiyorsanız elbette yapacağınız kombinlerde doğru seçimler yapmanız gerekir. Pek çok kadın modayı takip etmesine rağmen uygun giyinemez. Siz de modayı takip ederek trendleri kullanmak ve şık bir kombin sağlamak istiyorsanız birkaç küçük detayı unutmamanız gerekir. Şık bir kombin kurabilmek için dolabınızda her zaman bulunması gereken ana parçalara yer vermeniz gerekir. Bunun dışında bazı aksesuarlardan da yardım alabilirsiniz.tesettür kıyafetlerde dikkat edilmesi gerekenler, tesettür kıyafet satın alma, tesettür ürünleri satın alma

Mevsimine uygun giyinmek tesettür giyimde en önemli konulardan bir tanesidir. Kullanabileceğiniz kıyafet modelleri açık bayanlara oranla daha fazla olduğu için alternatifleriniz de daha fazla olacaktır. Günlük yaşamda dışarı çıkarken pançoları, kap modellerini ya da pelerinleri kullanabilirsiniz. Bunun dışında dar paça pantolonlarla dış giyim ürünlerini kombinleyerek kullanabilirsiniz. Mevsim geçişlerinin yaşandığı bu günlerde daha çok çiçek desenleri ve pastel renkleri kullanılıyor. Pembe ya da mavi gibi pastel tonları kullanarak şık bir kombin oluşturabilirsiniz. Sade desenli bir bluz modeli ile hem pantolonları hem de etekleri kombinleyebilirsiniz. Kullanacağınız eşarp ve şal modellerin de pastel tonları kullanabilirsiniz.

Tesettür kıyafetleri alırken kendi bedeninize uygun kıyafet bedenleri ve modellerini tercih etmeniz gerekir. Vücut tipinize uygun bir kıyafet seçtiğinizde hem kıyafet üzerinde şık duracaktır hem de daha uygun bir kombin oluşturacaksınız. Genellikle ülkemizdeki pek çok bayanda gördüğümüz geniş basen sorunu dökümlü tuniklerle ya da düz inen kalem eteklerle kapatılabiliyor. Bunun dışında omuzları geniş olan bayanların da krep kumaşlı bluz ya da gömlek modellerini tercih ettiği görülüyor. Kıyafetinizin üzerinizde güzel durabilmesi için öncelikle kendi vücut tipinize uygun bir kıyafet olmasına dikkat etmeniz gerekir. Hazırlanan pek çok model göz alıcı olabiliyor ancak vücut tipinize uygun değilse seçtiğiniz kıyafeti asla kullanamazsınız. Bunun dışında sade renk bir pantolon, ceket ya da etek gibi parçalar da dolabınızda size yardımcı olabilecek ana parçalardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*