Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Telefon kullanıcılarının en fazla merak ettiği önemli konulardan biri de suya düşen telefonun nasıl kurtarılabileceği konusudur. Makalemizin de ana konusu olan bu önemli konumuz hakkında sizlere ve merak eden cep telefonu kullanıcılarına detaylı olarak bilgiler sunacağız. Bilindiği üzere suya düşen telefonların kurtarılması konusunda birçok uygulamalar hayata geçirilmektedir. Ancak malesef ki bu uygulamalardan birçoğu telefona birçok zararlar verebilmektedir. Peki suya düşen telefonların kurtarılması konusunda en güvenilir kurtarma yöntemleri hangileridir?

İşte Suya Düşen Telefonların Kurtarılması Konusunda Uygulayabileceğiniz En Güvenli Yöntemler Şunlardır;

  • Sim kartı çıkarma yöntemi: Cep telefonunuz suya düştüğü takdirde ilk olarak sim kartını çıkarmanız gerekmektedir. Telefonunuzun sim kartını çıkardıktan sonra kuru ve temiz bir bez yardımı ile sim kartınızı tamamen kurulamalı ve bununla birlikte telefonunuzun iç kısmını da tamamen kurulamalısınız.
  • Pirinç uygulaması: Bilindiği üzere pirinç taneleri ortamda biriken nemi kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Dolaysıyla telefonunuz suya düştüğünde iç kısmını iyice kuruladıktan sonra içi pirinç dolu bir kavanozun içine koymalı ve 24 saat bekletmelisiniz.

   Görüldüğü üzere suya düşen telefonunuzu güvenilir ve doğal kurtarma yöntemleri sayesinde zarar görmekten kurtarabilirsiniz. Bununla birlikte suya düşen telefonunuza zamanında müdahale etmeniz de oldukça önemlidir. Dolaysıyla suya düşen telefonunuza ne kadar erken müdahale ederseniz o derecede kurtarma şansınız yüksek olmaktadır.suya düşen telefon, telefonu kurtarma, ıslanan telefonu kurutma

Suya Düşen Telefonunuzu Başka Hangi Yöntem İle Kurtarabilirsiniz?

Suya düşen telefonunuzu kurtarmanın bir diğer yolu ise süpürge makinesi ile detaylı olarak kurutulması yöntemidir. Ancak bazı riskleri bulunan bu yöntem pek tavsiye edilmemektedir. Özellikle suya düşen telefonunuzun kurtarılması konusunda saç kurutma makinalarından asla yardım almamalısınız. Çünkü içeriğindeki yüksek ısı sayesinde telefonunuza ciddi anlamda zarar verebilmektedir.

Bu anlamda sizlere önerebileceğimiz kurtarma yolları yukarıda da belirttiğimiz üzere sim kartı temizliği ve pirinç uygulamasıdır. Bu her iki kurtarma yöntemlerini gönül rahatlığı ile anında uygulayabilir ve bu sayede suya düşen telefonunuzu kısa süre sonrasında kurtarabilirsiniz.

Peki Bu Yöntemler İşe Yarar Mı?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere suya düşen telefonunuzun kurtarılması özellikle erken müdahaleye bağlı olmaktadır. Dolaysıyla telefonunuz suya düştüğü andan itibaren hemen müdahale edebilirseniz su telefonunuzun içerisine tamamen ulaşmadan cihazınızı kurtarabilirsiniz. Ancak erken müdahale etmenize rağmen ve yukarıdaki uygulamaları yerine getirmenize rağmen halen telefonunuzda bir etkinlik görülmüyorsa o zaman teknik destek almak durumunda kalacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*