Supplementin Vücuda Etkileri 

Supplementin vücuda yararları, Supplementin vücuda zararları, Supplementin vücut geliştirmedeki yeri

İngilizce karşılığı destek manasına gelmekte olan ‘ support’ kelimesinin türetilmiş hali olan Supplement, yasal olarak dünyanın birçok ülkesinde kabul görmüş besin, gıda takviyeleridir. Sanılanın aksine ilaç olmadığının altını çizen üreticiler Supplement bir tür sağlıklı yan gıda takviyesidir iddialarını dile getirmeye devam etmektedirler. Supplement takviyelerin hiçbir şekilde doping, hormon ve steroid gibi zararlı katkılar içermediği bilgisini veren üreticiler bu konuda çok iddialılar. Ürünlerinin sadece protein karbonhidrat gibi tamamen doğal kaynak özlerinden oluşan takviyeler olduğuna dikkat çekiyorlar.Supplementin vücuda yararları, Supplementin vücuda zararları, Supplementin vücut geliştirmedeki yeri

Supplementin İçerdiği Protein Tozları Nasıl Fayda Sağlıyor?

Öncelikle proteinin gıdalardan elde edilen bir besin kaynağı olmadığının altını çizmekte fayda var. Ve bu proteinler özellikle kasların sağlıklı şekilde işlemesi açısından son derece geliştirici ve faydalı olmaları ile biliniyorlar. Supplementin özellikle kullanılmak için tercih edildiği yerlerin de çoğunlukla vücut geliştirme salonları olduğu görülüyor. Ve bu da insan vücudunda kas gelişimi için birebir etkili olduğu iddiasını güçlendiriyor. Bir sporcu için sağlıklı kas yapılanması son derece önemlidir. İlk etapta yumurta kırmızı ve beyaz etten alınabilen küçük miktarda protein kaynağı zaman içinde özellikle de spor ile meşgul olan vücuda yetmemeye başlayacaktır. İşte bu noktada devreye Supplement girmekte ve açığı kapatacak takviyeyi vücuda sağlamaktadır.

Supplementin Yan Etkileri Var mıdır?

Gıda desteği olarak piyasaya sürülen Supplement doping ve benzeri zararlı katkılar içermediğinden suni bir şişirme sağlamaz dolayısı ile de kullanımı bırakınca vücutta salmalara ve sarkmalara neden olmaz. Düzenli egzersiz ve beslenme alışkanlığı yanında uygun dozda kullanıldığında son derece yararlı olduğu bilgisi verilmektedir. Bu ürünü kullanıma kararı vermeden evvel doktorunuza danışmanız ve güvenilir olduğundan emin olduğunuz firmalardan alış veriş yapmanız gerektiğinin altını özellikle çiziyoruz. Başka bir kullanıcı bir tanıdık yararlanmış diyerek aynı üründen almak veya ondan kalan ürünleri kullanmaya kalkmak büyük bir hata olacaktır. Supplement seçiminde kullanacak olan kişinin fiziki durumu özel olarak göz önünde bulundurulmazsa hem fayda sağlamayacak hem de bazı sıkıntılara kapı aralama riski ortaya çıkacaktır. Bu nedenle eş dost akraba tavsiyesi ile değil doktorunuzun bilgisi dâhilinde hareket etmeniz sağlığınız açısından temel şarttır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*