Sağlıklı Yaşam Sırlarından Hangisi Size Göre

Koşmak, yürümek, spor yapmak her vücut için gerekli ayrıntılardır. Sabahları erken saatlerde yapacağınız yarım saatlik yürüyüşleri ile gün boyu zinde kalmanız olanaklı olabilir. Hafta içi iki ya da üç giden gideceğiniz sportif faaliyetler içinizdeki enerjiyi çıkararak yağların yakılmasına ve zıpkın gibi olmanıza yardımcı olacaktır. Ancak diyetler yeme, iç me alışkanlıklarını değiştirdiğinden her vücut her diyeti kaldıramaz. Organlarımızı ihtiyacı olmayan vitamin ve mineral sonuçlarını bularak eğer depolama alanlarımızda fazlalık iseler bunları ön plana çıkararak diyet listemizi oluşturabiliriz. Bunlar karbonhidrat diyeti, protein diyeti, meyve ya da sebze ağırlıklı diyetler olabilir.sağlıklı yaşam sırları, sağlıklı yaşam için bunlara dikkat edin, sağlıklı yaşamak için gerekli önlemleri alın

Karbonhidrat Diyeti Nasıl Yapılır?

Yiyeceklerin içinde dikkat ederseniz karbonhidrat şu kadar diye ölçü yazılmaktadır. Bu değerler ölçü alınarak başlatacağınız diyetinizde günlük almanız gereken karbonhidrat değerini bilerek uygulamaya koymalısınız. Ortalama 300 ya da 400 kalori alması gereken kişiler eğer sporcu iseler bu kalori miktarını tam olarak almalıdırlar. Ya da spor yapmıyor evde oturuyorsanız bu miktarın daha düşük oranını almanız uygun olacaktır. sporcular daha çok efor sarf ettikleri için kendileriniz ayakta tutacak karbonhidrata ihtiyaçları vardır. Onları zaten bunu eriterek kas yapabilme imkanına sahiptir. Buğday içeriğine sahi olan ürünlerde çok bulunan karbonhidrat oranını tahmin edebilmek için ürünün değerini bilmelisiniz. Her gün aynı miktarda alacağınız karbonhidrat ile yanında almanız gereken proteinleri de unutmamalısınız. Yoksa bu seferde diğer değerleriniz düşebilir.

Sporcular Ne İle Beslenirler?

Sporcu olmak demek yediği bütün gıdalara dikkat etmesi demektir. Genellikle yağların kas haline dönüştüğü ve enerjinin temel nitelikleri ile açığa çıkabildiği sporlarda vücut geliştirme olarak hareket edilmektedir. Yumurta, tavuk, tonbalığı, yulaf, pirinç pilavı, yiyerek kilo almadan kas ve sindirim sisteminin hızlı çalışması ile orantılı olan beslenme listelerine sahiptirler. Aslında alınan gıdalar son derece sağlıklı ve spor yaparken harcanılan enerjiyi tekrar kazanabilmek adına güzel yiyecekler. Karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenmeyi seçen sporcular için normal kişilerden daha fazla yemek yiyerek dinç kalmaktadır. Yalnız bu yiyecekler denetmenler aracılığı ile yapılırsa daha sağlıklı olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*