Paintball Nasıl Oynanır?

paintball oyun kuralları, paintball nasıl oynanır, paintball oyunundaki kurallar

Boş zamanlarını hem spor yaparak hem de eğlenerek değerlendirmek isteyen kişiler için birçok aktivite bulunmaktadır. Bunlar arasında sadece spor olarak değerlendirilmeyecek kişinin hem zekâsını hem fiziksel gücünü kullanabileceği ve bunu yaparken oldukça eğleneceği nadir oyunlardan biri olan paintball hem açık havada oynanabildiğinden hem de geniş tesislerde başka aktivitelerle beraber yapılabildiğinden sıklıkla tercih edilen bir oyundur. Son zamanlarda oldukça popüler olduğu için araştırma yapan kişilerin aklında paintball nasıl oynanır sorusu belirmektedir.paintball oyun kuralları, paintball nasıl oynanır, paintball oyunundaki kurallar

Paintball oyunu farklı stratejilerle oynanabilecek olan hem gücü hem de zekayı kullanmayı gerektiren bir oyundur. Boş zamanlarını eğlenceli aktivitelerle doldurmak isteyen kişiler için genellikle açık havada oynanan hem fiziksel bir oyun hem de zeka kullanılması gereken bir aktivite olarak tanımlanabilecek olan paintball kişilerin gruplar halinde ayrılarak belirli zaman diliminde tamamlanması gereken bir oyundur. Özellikle şehir hayatından sıkılmış kişiler için açık havada hem paintball hem de barbekü ya da cafe gibi imkanlar sağlayan tesislerin artışı sebebiyle kişilerin aklında paintball hakkında sorular çoğalmaktadır. Paintball genel olarak kişilerin kapsül içinde bulunan boyalar ve silahlarla karşı takımdan kişileri alt etmesi olarak tanımlanabilir. Fakat geçmişte yalnızca karşı takımdan bir kişiyi vurarak ekarte etmek olarak oynanan eleme oyunu günümüzde farklı senaryolu oyunlara dönüşmüştür.

Birbirinden farklı senaryolarla oynanabilecek olan paintballun tercih edilen bir senaryosu da gizlenen objeyi bulma oyunudur. Oyunda belirli sayıda obje oyun alanının farklı noktalarına saklanır ve kişilerden karşı takıma vurulmadan en kısa sürede bu objeleri bulmaları beklenir. Oyunun bir başlangıç noktası bulunur ve kişiler bu başlangıç noktasından ilerler. Karşı takımdan gelen darbeyle vurulan kişiler vuruldum diye bağırıp tekrar başlangıç noktasına dönmek zorundadır. Yani kişiler vurulsa da tamamen oyundan çıkarılma gibi bir durum olmamaktadır. Kişilerin paintball hakkında bilmeleri gereken en önemli özellik paintball oyunu sırasında herhangi bir zarar gelmeyecek dahi olsa rakip takımın oyuncularına 5 metreden yakın mesafede atış yapmamak gerektiğidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*