Paintball kazanımları nelerdir?

paintballun insan psikolojisine etkisi, paintballun insanlara faydası, psikoloji üzerinde paintballun etkisi

Son dönemlerin popüler oyunlarından olan paintball kişilere pek çok yarar sağlamaktadır. Paintball istanbul kazanımları nelerdir diyecek olursanız cevapları aşağıda bulabilirsiniz.

  • Adrenalini yüksek, stratejik, zevkli ve eğitici bir takım aktivesidir.
  • Zeka ve bedeni birlikte kullandıran bir oyun olan paintball, oyuncuların takım ruhu ve becerilerini geliştirmeye yardımcı, stresten arındıran, havalı silahlar ve ekipmanlarla donanmış olan iki takımın sınırları belli olan bir saha içinde kontrollü olarak verilmiş görevleri yerine getirmeye çalıştıkları stratejiye dayalı bir takım oyunudur.paintballun insan psikolojisine etkisi, paintballun insanlara faydası, psikoloji üzerinde paintballun etkisi
  • Her yaş ve meslek grubu için oldukça geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan paintball stres atmayla birlikte özgüven aşılayan bir yapıya sahip son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiş bir spordur. Zorunlu güvenlik kurallarına uyulması halinde fiziksel aktivite gerektiren diğer sporlara göre oldukça güvenli bir spor olarak pek çok kişi tarafından rahatlıkla tercih edilebilmektedir.
  • Sportif, eğlendirici, stratejik ve aksiyon yönleriyle eğitici bir takım oyunu özelliğine sahiptir. Bununla birlikte oyuncuların eğitimini de sağlamaktadır. Kişilerin birlikte hareket edilme becerilerini ortaya çıkaran ve stresten uzaklaşmalarına yardımcı olan bu oyunda takım yakınlaşması için de yapıcı katkılar sağlanmaktadır.

Gereken özellikler ve oyunun katkıları

Paintball aslında farkında olmadan kişilere pek çok katkı sağlamaktadır. Peki, bu oyunu oynamak için gereken özellikler ve paintball istanbul kazanımları nelerdir?

  • Paintballda başarılı olmak için gerekli olan özellikler fiziki güçten ziyade strateji oluşturmak ve geliştirmek, zeka, soğukkanlılık, hızlı karar vermek ve uygulamak gibi pek çok yetkinliği de içermektedir. Ayrıca idarecilik, sevk, birlikte ve beraberlik içinde hareket edebilme, yön bulma, zor şartlarda yaşam, yetenek ve zeka geliştirmesinin yanında takım oyunu oynama zevkini de yaşatan bir oyundur.
  • Başlama düdüğüyle birlikte oyun başladığı zaman oyuncular zihinlerini en yoğun şekilde kullanmakta, yalnızca oyuna yoğunlaşmakta, oyun süresinde odaklanmayı kaybetmeden dikkatlerini toplamakta ve oyun sonunda oldukça eğlendiklerini söylemektedir. Eğlence, canlılık, mücadele ve neşe dolu geçen bu zaman dilimi maksimum adrenalinle tamamlanmaktadır.
  • Bu oyun genel yapısı nedeniyle ilk anlarda savaş benzetimi olarak algılanmasına rağmen içerisinde barındırdıkları ve oynayanlara kattıkları göz önüne alındığı zaman kurumsal eğitimi içeren bir yapıya sahip olduğu anlaşılmaktadır. Oyuncuların hem kendilerine hem de takım arkadaşlarına güvenmesi gerekmektedir.
  • Oyun sırasında sürekli adrenalin salgılanması nedeniyle stres altında doğru ve hızlı karar verme özelliği kazanılmakta, zaman içerisinde kazanmak kadar kaybetme duygusunu da öğrenilmektedir. Bu kazanımların elde edilmesi için ise oyuncuların centilmen ve dürüst olması gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*