Mutfak İçin Pratik Bilgiler İşinizi Kolaylaştıracak

Mutfak için pratik bilgiler, pratik bilgiler, mutfakta pratik bilgi

Bayanların mutfakları özel alanlarıdır. Onlar orada kendi özgürlüklerini ilan eder ve kendi hükümlerini sürerler. Her bayanın mutfağı onun kendi dünyasını yansıtır. Fakat bütün bayanlar pratikliği sevdiği ve kendine mutfakta kolaylık sağlayabilmek için bazı pratik bilgilere ihtiyaç duyarlar.

Mutfakla İlgili Pratik Bilgiler

Mutfakta en çok erzak muhafazası önemlidir. Erzaklar özellikle yazın sıcaktan güvelenebilmektedir. Bu sorunu engellemenin çok basit birkaç yolu vardır. Kullanacağınız paket içi erzak her ne ise( pirinç, bulgur, mercimek…) her ne ise pakette kalanı paketin boş kısmını iki veya üçe katlayarak bir folyonun arasına sıkıştırın ve o bölgeye sıcak ütü bastırmalısınız. Bu sayede paket sanki yeni marketten alınmış gibi kapalı bir hale gelir.Mutfak için pratik bilgiler, pratik bilgiler, mutfakta pratik bilgi

Bir diğer pratik bilgi sebze ve meyvelerle ilgili mesela; domatesi buz dolabında değil de dışarıda muhafaza ederseniz daha uzun süre çürümesini engeller ve kabuklarını soymak için sıcak suda bir süre bekletirseniz daha kolay soyulacağını göreceksiniz. Patates haşlaması yapacağınız zaman patatesleri kaynatmadan önce bıçak yardımı ile şeritler çizerseniz ve piştikten sonra soğuk suya koyarsanız rahatlıkla soyulacağını göreceksiniz. Muzların çabuk kararmasını engellemek için sap kısımlarına bant yapıştırmanız daha doğrusu bantla sarmanız muzlarınızın kararmasını geciktirecektir.  Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan yumurtanın taze olup olmadığını öğrenmek için soğuk suyu bir kaba koyun ve içine yumurtaları koyun eğer yumurta dibe çöküyorsa bu yumurtanızın taze olduğu anlamına gelir. Kadınların en çok zorlandıkları meyve nardır. Çıkarması ve soyması oldukça zahmetlidir. Bu işin püf noktası narın sap kısmından bir parmak aşağısını önce yuvarlak bir şekilde bıçak yardımı ile açın sonra yukarı kısmını elinizle soyup etrafına şeritler çekin sonrasında baş kısmını yukarı doğru çekin narın perdesi ile geldiğini göreceksiniz.

Kadınların en çok yaptığı ve lezzetle yenilen bamya yemeğini yapmak oldukça zorludur. Bamyaların bir bir temizlenmesi gerekiyor ve yanlış kesildiği zaman yemeğin lezzeti tamamen kaçıyor. Bamyaların güzelce temizlenmesi ve yemeğinizin lezzetini kaçırmamak adına bamyalarınızı kalem açacağıyla temizlerseniz gerek daha kolay gerekse daha lezzetli olacaktır. Soğuk havalarda yumurtayı haşlarken yumurtalar patlıyor bu sorunu yaşamamak için yumurtayı haşladığınız suya bir miktar tuz koyabilir ve patlamasını önlersiniz. Kızartma yaparken özellikle de biber kızartması çok fazla yağ sıçratır ve her tarafı batırır bu sorunu yaşamamak için biberleri tavaya attıktan sonra yağına az bir tuz atıp yağı sıçratmasını engellersiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*