Makyajda Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

makyaj yapma, makyajda dikkat edilmesi gerekenler, makyaj tüyoları

Göz farını nasıl süreceğinizden emin değilseniz ya da yeni teknikler öğrenmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. İlk yapmanız gereken şey göz renginize uygun olan renklere sahip bir göz farı paleti edinmek. Sonrasında ise farı göz kapağınıza hangi şekilde sürmeniz gerektiğine karar vermeniz gerekiyor. Gündüzleri daha açık renkleri kullanırken geceleri daha koyu ve çarpıcı renkleri tercih edebilirsiniz.makyaj yapma, makyajda dikkat edilmesi gerekenler, makyaj tüyoları

-Farlarınızın gün boyunca kalıcı olmasını istiyorsanız göz kapağınıza far sürmeden önce mutlaka göz farı bazı sürmeniz gerekiyor. Far bazı bilhassa göz kapağı yağlı bir yapıya sahip olan kişilerde yaz aylarında dahi farın dağılmamasını sağlıyor. Far bazını parmak uçlarınızla sürebileceğiniz gibi bu işlemi yapmak için bir makyaj fırçası da kullanabilirsiniz.

-Tüm göz farı paletlerinde birden fazla renk seçeneği bulunur. Far sürmeye göz kapağınızın bitiş bölgesine kadar ne çok açık ne de çok koyu olmayan bir renk sürerek başlayabilirsiniz. Daha belirgin bir makyaj yapmak istiyorsanız koyu renkler kullanabilirsiniz ancak teniniz ve gözleriniz açık renk ise makyajınız çok keskin görünebilir. Ayrıca farı mutlaka fırça kullanarak uygulayın, parmak uçlarını kullanmak pek işe yaramıyor.

-Gözlerinize derinlik kazandırmak için göz kapağınızın üst bitiş çizgisine içten başlayıp dışa doğru kalınlaşan ve göz kapağınıza sürdüğünüz renkle uyumlu daha koyu renk bir far sürün. Makyaj fırçasıyla farı iyice yayın. Eğer gözlerinizin yeterince renklendiğini düşünmüyorsanız paletteki en açık renk farı koyu renk farın bitiş noktasından kaş kemiğinize kadar sürün. Bu bölgede kesinlikle koyu renk far kullanmayın.

-Gözleri aydınlık göstermek için küçük parmağınızın ucunu far paletindeki en açık renk fara bastırıp gözünüzün iç köşelerine sürün. Makyaj uzmanlarının en çok kullandığı hilelerden biri budur. Özel günlerinizde makyaj yaparken sizde bu göz farı sürme tekniğine başvurabilirsiniz.

Fondöten ciltte bulunan kusurları gizlemek için kullanılan kozmetik bir üründür. Kusursuz bir makyaj istiyorsanız fondöten kullanımı şarttır. Zira ciltte belirgin bir leke bulunmasa bile renk eşitsizlikleri bulunabilmektedir. Fondöten sürülerek ciltte renk eşitliği sağlanır ve cilt pürüzsüz görünür. Cildinizde bulunan sivilce ve güneş lekeleri ile çilleri fondöten yardımıyla kapatabilir ve makyaj yapmak için gerekli zemini sağlayabilirsiniz. Son yıllarda oldukça farklı çeşitleri ortaya çıkan fondötenler arasından cilt tipinize göre likit, köpük, krem ya da toz krem fondötenlerden birini seçmeniz gerekiyor. Fondöten alırken cildinize uygun rengi seçebilmek için fondöteni sürüp mutlaka gün ışığında ayna yardımıyla inceleyin. Fondöteninizi özel olarak üretilen fondöten fırçası kullanarak sürmeniz hem daha az miktarda tüketmenizi hem de daha pürüzsüz bir şekilde sürebilmenizi sağlar.

Göz Makyajınızı Nasıl Belirginleştirebilirsiniz?

Makyajınızı yaparken kullandığınız göz farının yeterince parlak ve belirgin olmadığını düşünüyorsanız sizin için küçük bir hilemiz var. Beyaz bir göz kalemi yardımıyla gözle görülür bir değişiklik yaratmanız mümkün. Göz farınızı sürmeden önce göz kapağınıza önce eyeliner sürer gibi beyaz göz kalemini sürün. Aynı işlemi crease bölgesine de uygulayın ve bu çizgilerin içinde kalmak şartıyla tüm göz kapağınızı beyaz kalemle boyayın. Kalemin üzerine hangi renk göz farını uygularsanız uygulayın ortaya çıkan sonuçtan çok memnun kalacaksınız. Makyaj hileleri ve makyaj teknikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız sitemizi izlemeye devam edin!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*