Kulaklardaki Asimetrik Bozuklukların Nedenleri ve Kulak estetiği

kepçe kulak, kepçe kulak ameliyatı yapımı, kepçe kulak tedavisi

Kimi insanların kulaklarında asimetrik bozukluklara rastlanmaktadır. Bu asimetrik bozukluk kulakların birisi için olabileceği gibi, her ikisi için de geçerli olabilir. Örneğin kulaklar öne ya da arkaya eğilimli olabilir. Bundan başka, “yatay açılma” denilen şey yani kepçe kulak durumu da asimetrik bozukluklardan birisi olarak gözlemlenebilmektedir. Kulaklar özelinde görülen asimetrik bozuklukların bilinen bir nedeni yoktur. Uzman doktorlar bu konuda daha çok aileden gelen kalıtımsal (genetik) özellikler üzerinde durmaktadır. Bir başka deyişle, kulak asimetrilerinin ortaya çıkmasının nedeni, aileden geçen genetik kodlarda aranmalıdır. Ancak illa ki babanızdan geçen bir genetik kod değildir bu. Amcanız ya da dedenizden de size geçmiş olabilir. Kepçe kulak ya da bir başka kulak asimetrisi problemi, kuşaklar arası bir rahatsızlığın tekerrür etmesi olarak görülebilir. Şunu söylemek mümkün: Bir kulak asimetrisi rahatsızlığının bilinen bariz bir nedeni yoksa, bu durumda, kesin olarak genetik özellikleriniz meselenin sebebi olmaktadır.kepçe kulak, kepçe kulak ameliyatı yapımı, kepçe kulak tedavisi

Gelgelelim, kulak asimetrrisi özelinde ortaya çıkan ikinci sebep kişisel tramvalardır. Bu tramvalara “fiziksel zedelenme” de denilebilir. Küçük yaşlarda kulaklarınız herhangi bir fiziksel darbeye maruz kalmışsa ya da bir zedelenme sonucunda kulaklarınızda yamulma oluşmuşsa, bu durumda kepçe kulak vakıasının ortaya çıkması normaldir. Ancak bu bağlamda ortaya koyduğumuz nedenler, görüldüğü gibi, genetik kodlarınız ile ilgili değildir. Bu nedenler tastamam sonradan dışsal oluşan etkiler ile alakalıdır. Ancak her iki nedenden dolayı oluşan durumlar nedeniyle kişilerin kulak asimetrileri belirgin bir biçimde bozulmaktadır. Bu durumda yapılacak en iyi şey, kulak estetiği ile ilgili bir ameliyat talep etmektir.

Gerçekten de kulaklardan görülen bu tarz komplikasyonların tek bir çözümü bulunmaktadır: Ameliyat. Ameliyatın en önemli özelliği, kalıcı ve sağlıklı bir çözüm sunmasıdır. Alternatif tıp alanında çeşitli yöntemler ile yapılan tedaviler geçici nitelikte iyileşmeler sağlayacaktır. Kulak asimetrisi ameliyatları birkaç farklı yöntem altında yapılabilmektedir. Ameliyattan önce yapılacak muayene ile probleminizin çözümü için  en uygun olan yöntem seçilecektir. Bir kulak asimetrisi ameliyatı kati suretle ameliyathane ya da hastane ortamında yapılmalıdır. Kulak asimetrisi ameliyatlarında genel olarak lokal anestezi yapılmaktadır. Ameliyat süresi ise ortalama olarak 1 saat gibi bir zaman süresine tekabül etmektedir. Ancak ameliyatın kesin ve başarılı bir çözüm sunduğunu unutmamanızı tavsiye ederiz. Son olarak, tek kulak özelinde görülen asimetrik bozukluk vakıalarından bahsetmek istiyoruz. Gerçekten de, bazı kişilerde tek kulak özelinde asimetrik bozukluk durumları oluşabilmektedir. Bu vakıaların temel nedeni, iş kazası nedeni ile meydana gelmeleridir. Çalışma ortamından dolayı bazı kişilerin kulakları kısmı zedelenmelere maruz kalabilmektedir. Ancak bu kişilere uygulanacak olan ameliyat şekli normal bir kulak asimetrisi hastasına uygulanan ameliyat şekli ile aynıdır. Bir başka deyişle, ameliyat koşulları değişmemek üzere, tek kulak özelinde ameliyat hayata geçirilir. Tek kulak için ameliyat yapıldığından dolayı, ameliyat ücretinde belirli bir değişiklik görülebilir. Tek kulak asimetrisi, başka geçici tedavi türlerinden ziyade, ameliyat ile kesin biçimde ortadan kaldırılacak bir komplikasyon özelliği taşımaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*