Kırkayakları Yakından Tanıyın

kırkayak nedir, kırkayak nasıl beslenir, kırkayak nasıl yaşar

krkayaklar Binalarda bodrumda, katlarda ve evlerin balkonlarinda, bina dışarısında rutubetli yerlerde, yaprak altı ve gübrelik yerlerde yaşarlar.Dış alanda yaprak döküntüsü peyzaj alanları, çimenlikler, zemindeki çeşitli malzemelerin altında; iç; alanda garajların ve bodrumların rutubetli bölgelerinde yaşarlar.Barındığı ve ürediği yerler tesbit edilip, ilaçlamak suretiyle yok ediler. Binanın yakınındaki potansiyel üreme alanlarını ve sığınaklarını en aza indirmek; bitki ve yığınları binadan uzak tutmak; girişlerini önlemek yapının dış alanındaki çatlak ve delikleri kapatmak gereklidir. Bir bölgede sayıları çok arttığında, göç etmelerini sağlamak için, dış alan ve yarık çatlaklara birden fazla sayıda düzenli uygulama yapılması gereklidir. Bu tür böceklerle mücadelede öncelikle,Çözümilaçlama gibi profesyonel uygulayıcı firmalar tarafından, böcekleri saklandıkları yerlerden çıkarıcı ürünler daha sonra da kalıcı ve uzun etkili ilaçlar ile uygulamaları yapılmalıdır.Kesin çözüm için profesyonel firmaya müracaat etmek ,hem zaman kaybını, hemde daha ekonomik olarak sorundan kurtulmanızı sağlarkırkayak nedir, kırkayak nasıl beslenir, kırkayak nasıl yaşar

kırkayaklar Islak bitkiler, yaprak döküntüleri gibi yerlerde bulduklari ölü organik maddelerle beslenirler. Kırkayakların her vücut segmentinde iki çift ayakları olmasına karsılık, çıyanların bir çift ayakları olması bu iki türün ayırt edilmesini sağlar. kırkayaklar Dış alanlarda çok görülmelerine rağmen, iç alanlarda kırkayağa pek rastlanmaz çünkü rutubetsiz ortamda kisa sürede ölürler. Koşullar uygun olduğunda ve yeterli gıda olduğunda, kırkayaklar binlerce sayıya ulaşabilirler. Ortam koşullari değiştiğinde veya nüfusları çok arttığında,birlikte göç etmeleriyle taninirlar.
KARINCALAR

Kanatlı karınca kahverengi olup iki adet uzun kanadı vardır.Yuvalarını su ve yiyecek kaynaklarına yakın yaparlar ve rotaları da bu eksendedir. Ev içinde görülenler genelde işçi karıncaların yiyecek aramalarından kaynaklanır. Süpürgelikler ile çatlaklarda, deliklerde, saksı içlerinde yuvalanırlar. Koloniler halinde yaşarlar. çesitli enfeksiyonlara sebep olurlar.
Karınca Yürüyüş rotalarını izleyip yuvaları bulunmalı ve burada tedbir alınmalıdır. Piyasadaki hazır pestisitler ve yemler kullanılabilir fakat popülasyon tam olarak hedef alınmadığı için başarı şansı azdır.ferdi mücadele hem zaman hemde ekonomik kayba neden olur. Profesyonel uygulayıcıya başvurulmalıdır.
ÖRÜMCEKLER

Örümcek Parazitlenmezler, hastalık bulaştırmazlar, yagmacılıkla, böcekleri yiyerek beslenirler. çok türleri vardır. Boyları türe göre değişir. Bazıları insanda, sokarak zehirlenme yapar. Genellikle boyun, el, yüz, omuz ve kolundan sokarlar Örümcek Evlerin loş karanlık ve nemli yerlerine yuvalanırlar. Sokulan yerde yanma, ağrı başlar kaşınır ve şişer, titreme bitkinlik oluşur. Nabız artması ve soğuk terleme görülür ısırık yerinde bir birine yakın iki nokta var ise örümcek düsünülebilir.
örümcek ısırmalarnda Isırılan yer hızla emilir gerekirse orası biraz kanatılır. Yaraya amonyak sürülür ve doktora getirilir. Bina içine ve ürediği yerlere kalıcı etkili ilaçlama yapılır.

Diğer sitemizi de ziyaret edebilirsiniz: http://www.gnadingerphoto.com/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*