Kimler Motorlu Kurye Olabilir?

moto kurye olmak, moto kurye olmak için gerekenler, kimler moto kurye olabilir

Bir kişinin motorlu kurye olabilmesi için öncelikle bazı şartlar sağlaması gerekmektedir. A2 sınıfı ehliyet sahibi olmak, ileri düzeyde motosiklet kullanmayı bilmek, iyi derecede Türkçe konuşmak, kişinin elinin ayağının tutması, görme veya duyma açısından ciddi problemlerin bulunmaması, en az ilkokul mezunu olmak bu işi yapabilmek adına önem arz etmektedir. Zira bu şartları sağlamayan kişi ya da kişiler bu işi yapamazlar.moto kurye olmak, moto kurye olmak için gerekenler, kimler moto kurye olabilir

A2 sınıfı ehliyet sahibi olan, en az ilkokul mezunu olan, motosiklet kullanmayı iyi bilen, görme veya işitme organında ciddi sıkıntısı bulunmayan, eli ayağı tutan ve  düzgün bir dille Türkçe konuşabilen herkes motorlu kurye olarak çalışabilir. Bu şartları sağlayan kişi ya da kişiler iş bulabilir miyim korkusu içerisinde olmasınlar, çünkü bu alanda talep oldukça yüksek. Özellikle kalabalık ve büyük şehirde yaşıyor iseniz; rahatlıkla bu alanda kendinize iş bulabilirsiniz. Bu şartları sağlayan kişiler işe başlamadan önce motosikletle pratik yaparak kendilerini geliştirebilirler. Bu sayede işe başladıklarında fazla zorluk çekmezler ve yüksek performans göstererek ciddi kazanç sağlayabilirler. Motorlu kurye olarak işe başlamak isteyen kişilerin önüne 2 seçenek çıkmaktadır. 2 farklı alternatifin bulunduğu bu alanda bu işi yapmak isteyen kişiler ya % 50 sistemle, ya da düzenli olarak maaş alacak şekilde bu işi yapabilme fırsatına sahipler. % 50 çalışma sisteminde de yine kişilere 2 farklı yöntem sunulmaktadır. Birincisi motosikletin kişiye ait olması durumudur. Bu durumda kişi % 50 kazanç sağlamakta; yani yaptığı işten alacağı paranın yarısını cebine atmaktadır. Motosikletin şirkete ait olması durumunda ise; yapılan her işten % 35 veya % 40 gibi bir kazanç sağlanmaktadır. % 50 çalışma sistemi dışında kişiler maaşlı sistemle de çalışabilirler. Bu durumda yaptıkları iş ve işten sağlanılan kazanca bakılmazın ilgili şirketten her ay düzenli olarak para alırlar. Tabi çalışma kapasitelerine göre alacakları maaş artmaktadır.

Motorlu kurye olabilme şartlarını sağlamış olan herkes ilgili firma veya şirketlerle irtibata geçerek bu işi yapabilir, istedikleri sistemle çalışarak gelir elde edebilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*