Kim Kardashian Makyajı Nasıl Yapılır?

Dünyaca ünlü ve tüm hayatı gözler önünde olan Kim Kardashian özel hayatı ve stilinin yanı sıra makyajıyla da çok konuşuluyor. Gittiği yerler, özel hayatında yaşadıkları, giydikleri, pozları kısacası her adımı büyük yankı uyandıran Kardashian makyaj konusunda da oldukça başarılı. Ne giyerse giysin yüzünü harika gösterecek makyajlarla göz önüne çıkan Kim, bu konuda eline su dökülemeyeceğini kanıtlamış durumda. Peki ama onu bu kadar güzel gösteren makyaj sırları neler?Kim Kardashian Makyajı, makyaj, makyaj yapımı

İlk olarak Kim Kardashian makyajı dendiğinde akla ilk gelen şey kontur uygulaması. Yüz hatlarını harika bir şekle sokan ve yüzüne bambaşka hava katan bu uygulama tüm dünyada sıklıkla kullanılan bir makyaj işlemine dönüştü. Kim Kardashian’ın da vazgeçemediği kontur işlemi elmacık kemiklerini belirginleştirmek ve yüzün birkaç bölgesini aydınlatmak amacıyla uygulanıyor. Ten renginizden bir ton koyu rengi elmacık kemiklerinizin tam altına, burun kenarlarınıza ve alnınızın sağ ve sol köşelerine uygulayarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Yine ten renginizden bir ton açık rengi alnınızın tam ortasında, elmacık kemiklerinizin üst kısmına ve çenenize uygulayarak kontur görünümünü daha da profesyonel bir hale getirebilirsiniz. Bu uygulamadan sonra Kim muhteşem gözlerini daha da ön plana çıkarmak için buğulu göz makyajlarını kullanmayı tercih ediyor. Bronz ve kahve tonlarını kullanmayı sıklıkla tercih ederken bir rengin birkaç tonunu aynı anda göz kapağına uygulayarak çarpıcı bakışlar elde etmekten de kaçınmıyor. Elbette göz makyajına son vurguyu kaşlarına kadar uzayan kirpiklerle yapıyor. Takma kirpik kullanarak elde ettiği bu görüntüyü siz de kirpik kıvırıcı yardımıyla elde edebilir ya da kirpiklerinizi gürleştirmek için badem yağıyla kirpik diplerinizi besleyebilirsiniz.

Dolgun dudaklarını kullanmayı harika bir şekilde başaran Kim, dudak kalemi kullanmadan dışarı çıkmıyor. Ayrıca bordo, kırmızı gibi çarpıcı renkleri kullanmayı çok sevse de eğer ağır bir göz makyajı varsa nude tonları kullanmayı tercih ediyor. Siz de dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için rujunuzun renginde bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçevelemeli ve hemen ardından rujunuzu uygulamalısınız. Artık siz de Kim Kardashian’ın makyaj stiline en yakın makyajı uygulayabilir ve onun kadar çarpıcı görünebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*