Karın Germe Riskli Bir Operasyon Mudur?

karın germe, karın germe estetiği, karın germe estetiği riskleri

Karın germe, karın bölgesindeki çatlakları ve sarkmaları düzeltmek için yapılan cerrahi bir operasyondur. Birçok cerrahi operasyon gibi karın germe ameliyatı da hastaya göre bazı riskler taşıyabilir. Bu riskler arasında vücut sıvısı birikimi, kan pıhtılaşması, enfeksiyon, yaranın kötü iyileşmesi gibi durumları sayabiliriz. Kan pıhtılaşması, genellikle yaşlı hastalarda her operasyon sonrası görülebilecek bir durumdur. Mutlaka ameliyat sırasında bu göz önünde bulundurulmalıdır. Karın germe ameliyatından sonra karın bölgesindeki yaranın iyileşme süreci de hastaya göre değişmektedir. Sigara içen ve beslenme düzeni bozuk olan hastanın yarasının iyileşmesi için ikinci bir ameliyata gerek olabilir. Alanında başarılı bir estetik cerrah tarafından yapılacak karın germe operasyonu sorunsuz bir şekilde geçmektedir.karın germe, karın germe estetiği, karın germe estetiği riskleri

Lazer Liposuction İşleminin Diğer Yağ Aldırma Yöntemlerinden Farkı Nedir?

 Lazer liposuction, diyet ve spora rağmen vücudundaki yağlardan arınamayan, vücudundaki yağlardan dolayı vücut şekli bozulan kişiler için yapılan bir uygulamadır. Vücudu şekillendirme konusunda son derece yenilikçi bir yöntemdir. Lazer liposuctionin, diğer uygulamalara göre daha fazla yağ emme imkanı vardır. Bu yenilikçi yöntemin diğer yağ aldırma yöntemlerinden en büyük farkı, lazer ışınlarının kanamaya ve morluklara neden olabilecek ince damarları ortadan kaldırmasıdır. Yağ aldırma operasyonu geçiren birçok hastanın şikayeti, operasyon sonrası belirli bölgelerde oluşan morarmalar ve kanamalardır. Ancak lazerin gücü ile bunlar tamamen emiliyor. Lazerin gücü ile uygulama yapılan yerde büyük bir sıkılaşma ve toparlanma olur. Cildi gençleştiren bu uygulama her yıl yüzlerce insan tarafından tercih ediliyor.

 Gıdı Eritme Yöntemleri Nelerdir?

 Yaşa ve kiloya bağlı olarak birçok kişide gıdı sarkması oluşabilmektedir. Gıdı eritmek için ise hem doğal hem de cerrahi operasyon ile gıdı eritme yöntemleri vardır. Eğer ciddi bir gıdı sarkmanız yoksa evde her gün yapılacak gıdı eritme egzersizleri size fayda gösterecektir. En etkili gıdı eritme egzersizi, kafamızı arkaya doğru yatırdığımız ve gıdımıza alttan hafifçe vurduğumuz uygulamadır. Bu hareket, gıdımızın oradaki kasların çalışmasında yardımcı olur. Ciddi ve toparlanmayan gıdı sarkmalarını düzeltmek için ise cerrahi estetik yardımı alınabilir. Son teknoloji cerrahi uygulamalar ile 1 ila 2 seans arasında gıdı sarkmanızdan kurtulabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*