Kaliteli Saç Ekim Merkezleri

saç ekim merkezi, saç ekimi yapımı, saç ekimi yapan merkezler

Saç ekimi, saç olan bölgeden alınan saç köklerinin, saç olamayan bölüme nakledilmesidir. Saç köklerinin, ömür boyu dökülmeyen olarak tabir edilen ense ve kulak bölgesinden alınıp, seyrelmiş ya da tamamen dökülmüş bölgeye uygulanmasıdır. Bu işlem saç nakli olarak da geçmektedir. Başın arka ve yan bölgesinde yeteri düzeyde saçı olan herkes, saç nakli için uygundur.saç ekim merkezi, saç ekimi yapımı, saç ekimi yapan merkezler

Saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler

Saç ekimi yaptıracak olan kişinin, başvuru yapacağı yer kaliteli saç ekim merkezleri diye adlandırılan hastaneler olmalıdır. Güzellik salonları, apartman daireleri, merdiven altı ve buna benzer kısıtlı imkânlara sahip olan yerler kaliteli saç ekim merkezleri arasında kabul edilemezler. İşlemin başında kesinlikle uzman doktor ve ekibi olmalıdır. İşlem yapılacak ortamın ve aletlerin dezenfekte edilmiş ve hijyenik olması da bir diğer dikkat edilmesi gereken konulardır.

Daha önce saç ektirmiş olan kişilerin fotoğraflarını inceleyin. İnternetten indirilen ya da bizzat gördüğünüz fotoğraflara itibar etmeyiniz. Gerekirse daha önce saç ektirmiş kişiler ile birebir görüşün.

Saç ekimi kimlere ve nasıl uygulanır?

Saç ekim işlemi, açık alan olan ve herhangi bir sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilir. Kalp, şeker, karaciğer gibi hastalıkları olan kişilere saç ekimi yapılamaz. Bu yüzden saç ekimine karar vermiş kişilerin, saç ekiminden önce muayene olup gerekli tahlilleri yaptırmış olması gerekir.

Saç ekimi yapılacak olan kişinin ense bölgesinden alınan saç kökü, özenle korunur. Özel bir kalemle işlemin yapılacağı yer belirlenir. Ancak girinti çıkıntı olmalıdır zira düz bir sıra halince görüntü verecektir. Daha sonra işlemin yapılacağı yere özenle kanalcıklar açılır ve saç kökleri yerleştirilir.

Son olarak da bu işlemi yaptırabileceğiniz merkezleri özenle araştırmalı ve ona göre tercih yapmalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*