Kahvenin Zayıflamaya Faydaları Ve Zararları

kahvenin zararları, kahvenin faydaları, kahvenin zayıflatıcı etkisi

Kahve içerisinde kafein, niasin, anti oksidan ve mikro elementler içermektedir. İçerdiği bu elementler sayesinde kahve zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Kahve metobolizmayı hızlandırmaktadır. Bu sayede insanların enerji harcaması da artmaktadır.kahvenin zararları, kahvenin faydaları, kahvenin zayıflatıcı etkisi

Diyet Yaparken Kahvenin Yararları

Kahve beyne giden kan dolaşımını arttırmaktadır. Böylece diyet yapan kişi kendine daha zinde hissetmektedir. Kişi kendini dinç hissettiği için dikkatini istediği gibi toparlayabilmektedir. Kahveyi süt ile birlikte tüketirseniz daha uzun süre tok durabilirsiniz. Ayrıca kahve insülin kırıcı etkisi olduğundan tatlı ihtiyacını karşılamaktadır. Bu sayede canınız tatlı çektiğinde tatlı yerine diyet sırasında kahve içebilirsiniz. İnsülin kırıcı etkisi sayesinde şeker hastalığını da önleyici etkisi bulunmaktadır. Açlık migren rahatsızlığı olanların migrenini tetiklemektedir. Dolayısıyla migren hastalığı olan ve diyet yapanlar migren atağını sıkça geçirebilirler. Kahve migren ataklarını azaltacaktır. Fakat kahveyi düzenli içerek bir anda bırakırsanız migren ataklarınız artabilir. Bu nedenle dikkat etmekte fayda vardır.

Kahvenin Zararları

Kahve her ne kadar diyet yaparken birçok yararlı etkiye sahip olsa da çok fazla tüketildiğinde birtakım zararları da mevcuttur. Diyet yaparken kahve içmenizi öneriyor olsak da çok fazla tüketmemenizi tavsiye ediyoruz. Kahve çok tüketildiğinde kalp ritm bozukluğu olanların kalbini tetikleyebilmektedir. Kontrolsüz tansiyon rahatsızlığı olanların kan basıncını fazla kahve tüketmek arttırabilir. Günde 5 ya da daha fazla fincan kahve içerseniz kemik erimesi ile karşılaşabilirsiniz. Bebek sahibi olmak istiyorsanız günde 3 fincan ya da daha fazla kahve tüketimini doğurganlığı olumsuz yönde etkileyebilir. Akşamları tükettiğiniz kahveler uykunuzu kaçıracağından ve zaten diyet yaptığınızdan daha gergin ve asabi olabilirsiniz. Hazır kahvelerin içinde bulunan krema, şeker, şurup gibi maddelerin kalorisi çok yüksektir. Bu nedenle her ne kadar diyet yaparken kahve içmenizi tavsiye etsek bile hazır kahve tüketmemenizi öneriyoruz. Aksi halde büyük bir bardakta içtiğiniz kahve bir hamburger kadar kalorili olabilir ve diyet yapmanız bu durumda bir anlamı kalmaz. Kahveyi tok tutmak ve metabolizmayı hızlandırmak için yani zayıflama amaçlı içmek istiyorsanız şekersiz, şurupsuz, kremasız olarak yalnızca günlük süt ekleyerek ya da hiçbir şey tüketmeden içmenizi öneriyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*