Iphone mu Diğer Markalar Mı?

Telefon alacağınız zaman en çok düşündüğünüz şeylerden bir tanesi Iphone mu alsam yoksa diğer markalara mı yönelsem oluyor ise bu yazımızda ele alacağımız bazı noktaları göz önünde bulundurarak daha kolay bir şekilde kararınızı verebilirsiniz. Kullanacağınız telefona binlerce lira para ödemek istemiyorsanız elbette ıphone yerine diğer markalara yönelmelisiniz. Ancak benim için bir telefona binlerce lira vermek önemli değil, yeter ki telefon içime sinsin diyorsanız o zaman Iphone telefonlara yönelebilirsiniz.

Iphone marka telefon alma isteğinizi güçlendirecek bazı şeyler vardır. Örneğin; Iphone telefonlara virüs bulaşmıyor olması bu cihazların en güzel yanıdır. Android işletim sistmeine ve Windows işletim sistemine sahip olan telefonlara internetten vb. yerlerden virüs bulaşıp sistemlerinin çalışmasını olumuz etkilediği halde Iphone cihazlarda bulunan İOS işletim sistemi için bu gibi durumlar pek dert değildir. İOS işletim sisteminin kendine has bir özelliği olan virüs bulaşmama gerçekten takdir edilecek bir özelliktir. Android cihazlara veya Windows cihazlara virüs bulaştığında ortaya çıkabilecek veri kayıpları Iphone telefonlarda olmadığından özel dosyalarınızı telefonunuzda güven içinde saklayabilirsiniz.Iphone telefonlar, İOS telefon, android telefon

Iphone almanız için bir diğer sebep ise sağlanan teknik servistir. Diğer cihazların garantisi sadece belli başlı arızalarda kullanıcılara hizmet veriyorken Iphone da bu kapsam daha geniştir. Örneğin; telefonunuzun ekranı çizildiğinde size en yakın yetkili servisi arayıp randevu aldığınızda çizilen ekran ücretsiz olarak değiştirilmektedir. Bu ve benzeri durumlarda diğer markalar ücretli olarak hizmet verirken Iphone’un ücretsiz bir şekilde sorunu ortadan kaldırması gerçekten güzeldir.

Daima hızlı bir telefon satın almak istiyorsanız yine elbette Iphone’a yönelmelisiniz. Windows ve android işletim sistemleri bir süre kullanıldıklarında şişmeye başlarlar. Yani yavaşlama meydana gelir. Oysa İOS işletim sisteminde böyle bir sorun kesinlikle yaşanmamaktadır. Verilerin birer kopyası ayrı bir dosyada tutulduğu ve her türlü soruna karşı otomatik yedekleme yapılıp bir sorun ortaya çıktığında yedek dosyası kullanıldığı için İOS telefonlarda yavaşlama sorunu pek görülmemektedir. Toparlayacak olursak biraz daha fazla para ödeyip daha iyi hizmet almak istiyorsanız diğer markalar yerine Iphone’u tercih edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*