İmplant Nasıl Yapılır Ve Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

İmplant diş tedavi uygulaması, İmplant tedavi uygulaması, implantların temizlenmesi

Günlük yaşantımızda dişler ile yaşanan problemler kişileri rahatsız edebilecek boyutta olmaktadır. Bu problemlerin çözüme kavuşabilmesi için uzman hekim desteği almak gerekmektedir. Uzman hekim tavsiyesine göre uygulanacak tedavi yöntemi belirlenerek gereken tedaviye hakkında hastaya bilgi verilmekte ve uygulamaya başlanmaktadır. İmplant diş tedavi uygulamasında tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. İmplant nasıl yapılır ilk önce hastanın genel muayenesi yapılmakta ve sağlık kontrolleri bittikten sonra hastaya uygulama yapılmaktadır. implant tedavisi kişilerin dişlerindeki boşlukların doldurulması anlamına gelmektedir.  Takma diş kullanmak istemeyen kişiler implant tedavi yöntemini tercih etmektedir. Hastaya uygulamanın yapılabilmesi için sağlık durumunun göz önünde tutulması gerekmektedir.

İmplant diş tedavi uygulaması, İmplant tedavi uygulaması, implantların temizlenmesiİmplant nasıl yapılır hastanın yüksek tansiyonu, şeker hastalığı gibi durumlarının olup olmadığı araştırılarak tedaviye başlanmaktadır. Tansiyon ve damar hastalığı olan hastalarda tedavi uygulaması yapılmayabilmektedir. Dikkat edilecek konular arasında hastanın sağlık durumu ilk öncelikte gelmelidir. Sağlık durumu konusunda endişe edilmeyecek hastalara implant tedavisi uygulanmaya başlanırken hastanın kemik yoğunluğunun durumunun tespiti için film çekilmektedir. Çekilen filmler sonrasında implantın kaç adet yerleştirilmesinin gerekli olduğuna karar verilmektedir. Tedavi uygulanabilecek hastaların çene kemiğinin sağlamlığı ve implantı kabul edip etmeyeceği araştırılmaktadır. implant uygulanması sırasında hastaya anestezi yapılarak hastanın ağrı duyması engellenmektedir. Yapılan uygulama sonrasında hafif ağrı oluşması normal olmaktadır. Ağrı geçirici haplar kullanılarak acı hissi giderilebilmektedir. İmplant tedavi uygulaması yapılacak hastalarda yaş sınırı olmamakla birlikte sağlık açısından engeli olmayan hastalara rahatlıkla tedavi yöntemi uygulanabilmektedir. Hastaya takılacak olan implant yerleri ve kaç adet olması gerektiği belirlendikten sonra hastanın 2_ 3 ay bekleme süresi başlamaktadır. Uygulama için hazırlanan yerlerin iyileşebilmesi için bu süre gereklidir. İmplantın takılma süresi bittikten sonra hastaların ağız ve diş bakımına önem vermeleri kendi yararlarına olmaktadır.

İmplant nasıl yapılır sorusuna birazda olsa açıklık getirmişizdir. Takılan implantların temizlenmesi belirli bir zaman almaktadır. Bu zaman süresinde ağız ve diş bakımı ihmal edilmeden yapılmalıdır. Sağlıklı ve bakımlı dişlere kavuşabilmek için ağız temizliği ilk şart olmaktadır. Yapılan uygulama sonrası uzman hekimin tavsiyelerine uyulması gerekmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*