İmplant Istanbul’da kimlere yapılabilir?

Dental implants in the gum - Isolated on white

Modern ve sağlıklı bir tedavi metodu olan implant diş sağlığı açısından oldukça önemlidir. Ağızdaki eksik dişler için uygulanan bu tedavi sonucunda kişiler doğal diş görünümlerine kavuşabilmektedir. Estetik açıdan oldukça olumlu sonuçlar ortaya çıkartan bir tedavidir. İmplant İstanbul tedavinin en çok uygulandığı şehirlerin başında gelir. İstanbul’un gelişmiş bir şehir olması ve diş hekimlerinin İstanbul’da çalışmayı daha çok tercih etmesi bunun nedenleri arasındadır. Fakat bu tedavinin ücreti biraz fazla olduğu için dar gelirli kişiler tarafından uygulanamaz. İmplant fiyatları ortalama olarak tek diş için 1000 TL ve 2000 TL aralığında değişkendir.

Dental implants in the gum - Isolated on white
İmplant İstanbul’da neredeyse her semtte yapılabilen bir tedavidir. İmplant tedavisini yaptırırken ilk dikkat edilmesi gereken diş hekimi tercihidir. Kişinin yaşadığı yere yakın bir bölgede tedavi yaptırması mantıklı olacaktır. Diş hekimi ile tedavi gören kişi arasındaki iletişim çok önemlidir. Eğer diş hekimi bir akrabanız varsa onlara da tedavi olabilirsiniz. İmplantı, implant konusunda eğitim almış tüm diş hekimleri yapabilmektedir. Diş hekimi olabilmek için diş hekimliği fakültesi mezunu olmak gerekmektedir.

 

İmplant İstanbul’da yaptırmak için gerekli araştırma yapılmalıdır. Hangi kliniklerde yapıldığı önceden araştırılmalıdır. Bunun için internette araştırma yapılabilir. Devlet hastanelerinde de bu tedavi uygulanabilir fakat bunun için gerekli olan prosedür uygulanması gerekir. SGK kapmasında çok büyük bir indirim uygulanmaz.

 

İmplant İstanbul tedavi süreci tedavi görmek isteyen kişinin genel durumu ve kemik yapısına bakılarak belirtilir. Bazı durumlarda 15 dakikada tamamlanabilen süreç bazı durumlarda uzayabilmektedir. Bunda hastanın genel sağlık durumu ile diş sağlığının durumu dikkate alınır. İmplant uygulaması 2. Ay sonunda dişlerin yerleşimi ile tamamlanır.

Dental implant

 

İmplant İstanbul tedavisi için taşınan risk, normal ağız ve diş sağlığı cerrahi işlemlerinde görülebilen risk kadardır. Yani fazladan bir riski yoktur. Önemli olan nokta ağız ve diş temizliğine dikkat etmektir. Sigara ve alkol tüketimi tedavi süresince uzak durulması gereken konulardır. İmplant tedavisi sonucu kişi daha sağlıklı bir diş yapısına kavuşur ve yeme içme gibi problemleri ortadan kalkar. Estetik açıdan güzel bir görüntü oluşur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*