İddaa 2,5 Alt ve 2,5 üst Oynama

2.5 alt ne demek, iddaa 2.5 alt oynama, iddaa 2.5 üst nasıl oynanır

İddaa uzun b ir süredir hayatımızda var olan bir şans oyunudur diyebiliriz. Siz bu oyunu oynayamaya henüz başlayabildiyseniz ve sitemize denk geldiyseniz çok şanslısınız. Çünkü sitemizde bizler elimizden geldiğince sizin için makale yazıyor ve iddaa hakkında bilgi sağlayamaya uğraşıyoruz. Neyse lafı fazla uzatmadan iddaa da alt ve üst bahsi ne demek açıklayarak yazımıza giriş yapalım.2.5 alt ne demek, iddaa 2.5 alt oynama, iddaa 2.5 üst nasıl oynanır

İddaa oyununda alt demek belirli bir gol sayısının altında maçta gol olacak demektir. Tam zıttı şekilde üst bahsi ise maçta belirli bir sayıda en az gol olacak demektir. Böyle söyleyince bir hayli karışık gelmiş olabilir bu durum size. Ama endişe etmenize hiç gerek yok, vereceğimiz örnekler ile durumu çok iyi bir şekilde kavrayabileceksiniz. Şimdi; diyelim ki bir A takımı ile B takımı var ve bu iki takım arasında futbol karşılaşması oynanacak. Bu maç için dilerseniz 2,5 alt ve 2,5 üst bahsinde bulunabilirsiniz. Eğer bu maç için 2,5 alt oynarsanız bu şu demek olur; bu maçta en fazla 2 gol olur. İddaa kuponunuzda bu maç için 2,5 alt yani en fazla 2 gol olur şeklinde yer verirseniz ve maçın sonunda toplamda en fazla 2 gol olursa tahmininiz tutar ve para kazanırsınız. Aşağıdaki skorlar bir maç sonucunda oluşuyor ise 2,5 alt bahsi geçerli yani tutmuş olur.

A Takımı 0-2 B Takımı

A Takımı 2-0 B Takımı

A Takımı 0-0 B Takımı

A Takımı 1-1 B Takımı

A Takımı 1-0 B Takımı

A Takımı 0-1 B Takımı

2,5 üst bahsi ise bir maçta toplam gol sayısının en az 3 olacağını ifade eder. Yani iddaa kuponunda bir maç için 2,5 üst oynanır ise maçın sonunda en az 3 gol olmalıdır ki tahmin doğru olsun. Aşağıdaki örnek skorlar ve toplamda gol sayısı en az 3 olan her skorda 2,5 üst bahsi tutmuş olur.

A Takımı 0-3 B Takımı

A Takımı 3-0 B Takımı

A Takımı 2-1 B Takımı

A Takımı 1-2 B Takımı

A Takımı 4-0 B Takımı

A Takımı 2-4 B Takımı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*