Hemoroid İlaçları

 

Öncelikle belirtmek istiyorum ki yazdıklarımı bir yerden almıyorum, yani bir siteden değil basur ameliyatı geçirmiş biri olarak , ameliyat sonrası zorlukları ve bilinmesi gerekenleri anlatıyorum. Öncelikle basur 4 evreden oluşur bunu biliyorsunuz ki zaten daha önceki yazılarımızda da üstüne basa basa bunun üzerinde durduk ve benim gibi cahil cesareti sergileyip makat bölgesinde oluşmuş memeleri kendiniz tedavi etmeyin.Basur ameliyatı olurken kesinlikle uzman cerrahlar tarafından olun .

Bazı cerrahlar sadece memeleri kesip alırlar ama riskli bir şey , üstelik sonrası da korkunç! Zedelenmiş dokuyu kesinlikle aldırmanızı tavsiye ediyorum . 3. vya 4. Derecede basur belirtisi görüyor iseniz kesinlikle hiç düşünmeden basur ameliyatı olun. Sakın yeni çıkmış kişiler ve ikinci evredekiler ( yani bir iki meme ) yaptırmasınlar. Üzülürsünüz..Harcanan zamana ve basur tedavi için çekilen acıya yazık olur . Cahil cesareti ile bir tane oluşmuş yada iki tane küçük memeyi aldırmak için ben gibi ameliyat masasına yatanları bir sürpriz bekliyor arkadaşlarım. Niye dediğinizi duyar gibiyim . Bahsettiğimiz gibi basur memeleri çıkmış olan hastalar basur tedavisinde cerrahlar tarafından yönlendirilirler . Bu salatalık değil ki ucunu alasanız! Basur ameliyatı olurken sadece meme aldıranlar ameliyat sonrasında müthiş bir acı , koku ve sancı hissedecektir ki hiç dineceğini sanmıyorum . Bu yüzden özel hastaneleri ve işini adam gibi yapan cerrahları bulun ve araştırın . Ben ameliyattan 2 saat sonra normal hayatıma geri döndüm . Ameliyattan sonra her şeyin bitmesi gerekiyor , bitmiyorsa kesinlikle sorun çıkacaktır!

Ameliyat sonrasında tuvalete çıkma işleminden sonra verilen hemoroid ilaçları ile ameliyatlı bölgeyi dezenfekte etmek gerekiyor. Bunu her tuvaletten den sonra kesinlikle yapmalısınız, zira basur ameliyatı geçiren bölümün kesinlikle apse kapmaması gerekiyor. Kanamadan korkmanıza gerek yok, kanama yanma yapsa da sizi ağrı olarak kesinlikle rahatlatacaktır.Ameliyat sonrası kanamalar zaten 2 3 gün sürecektir . Genelde koyu renk olurlar yani taze kan. 1 hafta sonrasında yine devam ederse basur ameliyatı geçirdiğiniz cerrah ile görüşmenizi tavsiye ederim. Yeme olayına ara vermeyin her halukarda tuvalete gideceksiniz. Yemek yeme olayını keserseniz, çıkacak olan dışkı birikeceğinden dolayı sertleşme yapacak ve bu size daha büyük acı verecektir.

basur ameliyatı

Ameliyat artık bu hastalıktan tamamen kurtarıyor ve sonrasında hiçbir acı duymuyorsunuz . Tabi ki bunun da evreleri oluyor . Basur ameliyatı olana kadar çok acı çekeceksiniz , olmamak için sıralar bekleyeceksiniz , doktor doktor gezeceksiniz . Şanslı iseniz başlangıç evresinde kurtulacaksınız hemoroid ilaçları sayesinde. Basur ameliyatı olurken anestezi için size sorular soracaklardır . Anestezi yapılırken kesinlikle bölgesel anesteziyi tavsiye etmiyorum . Tamamen uyuyun! Bel altı anestezi sizi heyecana sokup daha ciddi yaralar açılabilir . Bu yüzden ameliyat sonrasında da acı duymamak için anesteziyi uyuyarak geçirin . Sağlıkla kalın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*