Hastalığın belirtileri değil, ana nedenleri yok edilmeli!

hastalıkları önlemek, hastalık nedenleri, hastalıklardan korunma

Fonksiyonel tıp, sağlıklı bir durumu korumayı amaçlar

İşlevsel bir tıp doktorunun bir dedektif gibi çalıştığını ve bir kişinin genetik, biyokimyasal ve yaşam tarzı faktörlerinin ayrıntılı bir şekilde anlaşılmasını sağladığını açıklayan uzmanlar, bu bulguların kişiselleştirilmiş tedavileri planlamak ve en iyi sonuçları elde etmek için kullanıldığını söylüyor. Bu yaklaşım, semptomlar ve şikayetlerden ziyade altta yatan nedeni ele alarak hastalığın karmaşıklığını belirlemeyi amaçlamaktadır. Bir durumun birçok farklı nedeni olabileceği gibi, tek bir nedenin de birçok farklı soruna yol açabileceğini savunan uzmanlar, tedavileri her kişide hastalığın spesifik semptomlarını ortadan kaldırmayı hedeflerken, aynı zamanda sistemlerin ve tüm vücut sürekli sağlıklı. Kronik sağlık sorunları öncelikle beslenme, yaşam tarzı, duygusal ve genetik yapı gibi faktörlerle ilgilidir. Fonksiyonel tıp, hepsini bir arada ölçmeyi amaçlamaktadır. Hastayı destekleyerek ve en önemlisi o sağlıklı halini koruyarak hastanın sağlığını iyileştirmeyi amaçlar.hastalıkları önlemek, hastalık nedenleri, hastalıklardan korunma

Sağlığın uzun süre korunabileceği bir yaşam tarzı programının oluşturulması.

Fonksiyonel tıbbın, insanların gastrointestinal sistem, kardiyometabolik sistem, hormonlar, bağışıklık, enerji ve detoksifikasyon problemlerine odaklandığını, 6 ana sistemi araştırdığını, bir kişiye sistematik ve genel olarak yaklaştığını belirten bir fonksiyonel tıp uzmanı. İrem Ergün, “Fonksiyonel tıpta tüm insan önemlidir ve doktor, genetik, çevresel ve yaşam tarzı faktörlerinin sağlık üzerindeki etkisini ve o kişide nasıl karmaşık kronik hastalıklara neden olabileceklerini detaylı bilgilerle değerlendirir. toplar. “Bu analizin sonunda insan sağlığını uzun vadede koruyabilecek bir yaşam tarzı planı / programı oluşturulur.”

Tedavi, hastalığın tüm nedenlerini kapsamalıdır.

Fonksiyonel tıp yaklaşımının bütüncül olduğunu, fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığın, iyileştirmenin ve sağlıklı bir yaşam tarzının sürdürülmesinin gerekli olduğunu belirten fonksiyonel tıp uzmanı Dr. İrem Ergün, “Genel olarak kronik hastalığı olan kişilerin başka kronik hastalıkları veya hastalığa dönüşmemiş hastalıkları vardır ve hastalığın nedenleri birkaç faktöre bağlıdır. “Tedavinin bütüncül olması ve hastalığın tüm nedenlerini kapsaması da önemlidir.”

Yeme tarzı sağlığımızı etkiler

Yaşam boyu devam eden hemen hemen tüm sorunlarda beslenme alışkanlıklarında hataların görüldüğünü vurgulayan Fonksiyonel Tıp Uzmanı Dr. İrem Ergün, “Biyolojimizi ve dolayısıyla psikolojimizi değiştirerek beslenmemizi istediğimiz iyiliğe dönüştürebilir ya da zıt uygulamalarla istenmeyen sorunlara yol açabiliriz. Bu konudaki araştırma ve sonuçlar şaşırtıcı ve sadece sağlıklı yaşam tarzları için değil, aynı zamanda çok ciddi hastalıkların tedavisi için de umut verici. “

Yanlış seçimlerin kurbanı oluruz, genlerimizin değil

Genetiğin de çok önemli olduğunu, ancak tetikleyicinin büyük ölçüde yaşam tarzımız, diyetimiz ve çevresel faktörlerimiz olduğunu iddia eden Dr. İrem Ergün, “Genlerimizin kurbanı değil, yanlış seçimimizin kurbanıyız. Kişinin tıbbi durumuna ve altta yatan nedenlere göre hazırlanmış beslenme planları, fonksiyonel tıbbın tedavisinde önemli bir rol oynar. Hatırlamak; “Yemeğimiz bizim ilacımızdır ve yediğimiz şey korur, korur ve neşe getirir ve sağlığımızı büyük ölçüde iyileştirir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*