Hangi Bölgelerde Epilasyon Yapılabilir?

epilasyon işlemi, lazer epilasyon, istenmeyen kıllar için epilasyon

Bayanlar için estetik güzellik her zaman önemlidir. Çünkü vücudun birçok yerinde meydana gelen kıllanma bu estetiğe gölge düşürüp bayanlara ciddi rahatsızlık vermektedir. Tabi tarihten bu yana kıllanma için farklı tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Ancak bu çözümler hiçbir zaman kalıcı etki gösteremediği için oldukça zahmetli olarak görülmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile estetik anlamda sunulan tedavi yöntemleri de son yıllarda yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada kabul görmüştür. Özellikle lazer epilasyon yaptırma teknikleri ile vücudun her noktasında kıllanmaya karşı etkili çözüm sağlanmaktadır. Hangi bölgelerde epilasyon yapılabilir? Sorusuna ise kıllanmanın olduğu her yerde epilasyon yaptırabilirsiniz olarak cevaplamak mümkün.epilasyon işlemi, lazer epilasyon, istenmeyen kıllar için epilasyon

Öncelikle kılların siyah ve sert olması lazer yaptırmak için dezavantaj değil aksine avantaj olacaktır. Çünkü lazer cihazları beyaz ve sarı tüyleri görmemekte ve bu teknolojide bir lazer cihazı da bulunmamaktadır. Koltuk altı, yüz, çene, bıyık, bacak, kol, göbek başta olmak üzere hangi bölgelerdeki kıllanma sizi rahatsız ediyorsa o bölgede epilasyon yaptırmanız mümkün. Tabi bu konuda farklı cihaz kullanan güzellik merkezleri vardır. Burada en önemlisi epilasyon seanslarına düzenli olarak katılmaktır. Epilasyon yapılabilen bölgeler; tüm vücut için bu işe başlayabildiğiniz gibi isterseniz yalnızca en yoğun bölgenizden başlayabilirsiniz. Bu tedavinin kaç seans süreceği ise bölgedeki kılların yoğunluğuna ve tedaviye cevap verme sürecine bağlıdır.

Epilasyon yapılan bölgeler; Özellikle genital bölge bayanların en çok çekindiği kıllanma bölgesidir. Hassas bir bölge olduğu için eski ilkel yöntemlerle yapılan kıl alma operasyonları da hem vakit hem de acı noktasında artık bayanlara işkence gibi gelmektedir. Belki sinek ışıması kadar hafif bir acı hissi duyabilir belki de bu kadarını bile hissetmeyebilirsiniz. Epilasyonların ileri ki hayatınız için herhangi bir riski yoktur. Ancak hamile bayanlar veya bir cilt hastalığı olanlar bu sıkıntılar geçene veya doktor önerene kadar epilasyon yaptırmamalıdır. Epilasyon yaptırma tedavilerinin vücuda yayılma gibi herhangi bir riski söz konusu değildir. Aksine ilk seansta bile kılların azaldığını ve daha geç çıktığını görebilirsiniz. Seansların sonunda ise kesinlikle tüm kıllardan sonsuza kadar kurtulacağınıza emin olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*