Hamilelikte Grip Olunması!

hamilelikte grip hastalığına yakalanma, hamileyken grip olma, hamilelerde grip rahatsızlığı
  • Anne adayı için beslenme oldukça önemli aşamalardandır. Gebelik döneminde anne adaylarının vitamin alması gerekmektedir. Bunlardan bazılarını şöyle bir ele aldığımızda aklımıza ilk gelen C vitamini geliyor. C vitamini nelerde bulunuyor gelin inceleyelim? Öncelikle her yeşil sebzede yoğun miktarda C vitamini bulunur. Brokoli, maydanoz, kivi, ananas, portakal, elma, kırmızı pancar, tere otu, marul, yeşil soğan, limon, greyfurt, badem ve ceviz bunların içerisinde C vitamini fazlası ile bulunmaktadır.hamilelikte grip hastalığına yakalanma, hamileyken grip olma, hamilelerde grip rahatsızlığı
  • Limon salatalarınız için vazgeçilmez olması gerekmektedir. Taze limonu her yemek arasında salatalara sıkabilir bu şekilde gribin önüne geçmelisiniz. Fazlasını tavsiye etmemekteyiz.
  • Sabahları uyandığınızda ilk işiniz taze portakal suyu sıkmalısınız. Gebelikte siyah çay içmeyiniz onun yerine taze sıkılmış portakal ya da elma suyu ideal olanıdır. Sizi koruyarak bağışıklığınızı inanılmaz derecede güçlendirmektedir.
  • Süt kalsiyum yönünden zengin bir içecek türüne giriyor. Gerek zekâ gerekse de gelişim için günde en az 2 kere içmeniz ve bunun özellikle bal karıştırarak uygulamanız sizi grip tehlikesinden kesinlikle koruyacaktır. Bunu severek içmeli ve özellikle bir can taşıdığınızı katiyen unutmayınız. Grip için en önemli etken beslenme şeklinin gidişatını ortaya koyuyor. Eğer güçsüz besinler alırsanız bu sizi hasta edecek ve bakterilere karşı dirençsiz olmanıza neden olur.
  • Kivi kışın en fazla sevilen mucizevi meyvedir. Faydalarını sizlere saymakla bitirememekteyiz. İçerisinde yoğun miktarda K vitamini, C vitamini, A vitamini, D vitamini, E vitamini, fosfor, demir, bakır, potasyum, magnezyum, helyum ile nicesi bulunuyor. Yüksek lif içerdiğinden sağlık için inanılmaz derecede etkileri vardır.
  • Yılların vazgeçilmezi portakal suyu ile gribin önüne geçmeniz mümkündür. Portakalları taze siz sıkınız. Ve bunu doğal yolla alınız. Hazır meyve suları sizi tam olarak koruma sağlamayabilir. Portakal suyu C vitamini deposu olduğunda antioksidan görevini yapmaktadır. Vücut içine yerleşmiş zehirli bakterileri dışa atıyor ve sizi inanılmaz derecede koruma sağlar.
  • Brokoli her anlamda şifa yemeği olduğunu bilmelisiniz. Manavdan ve ya pazardan brokoli alık tüketmelisiniz. Brokoli kanserli hücrelerle de savaşmaktadır. Bakterileri öldürüp mideyi temizlemektedir. Sağlık bakımında zengin lif içeriklidir. Alınması sizde olumlu etkiler yaratacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*