Hamilelerin Bir Doğum Planı Olmalıdır

Hamile adaylarının şuan yaşadıkları kaygı oldukça büyüktür. Birde ilk gebelikleri ise iyice telaşlanmaya başlarlar. Fakat telaşlanılacak bir durum yok siz hamilesiniz ve asla erkeklerin yaşayamayacağı bir duyguyu yaşıyorsunuz kaygılarınızı bir tarafa bırakın ve şimdiden anneliğin keyfini çıkarmaya çalışın. Düşünsenize sizin yaşadığınız bütün duyguları sizinle yaşayan ufacık bir bebek var ve siz onu kaygılarınızla şimdiden sorumluluk altına sokuyorsunuz. Bunu ne kendiniz yaşayın nede bebeğinize yaşatın. Şu an hiçbir şey siz ve bebeğinizden kıymetli değil.hamilelik dönemi, hamilelik dönemi hazırlık aşamaları, doğum planıHamilelik Ve Doğum Sürecinde Bebek Ve Annenin Yapması Gereken Hazırlık Evresi

Unutmayın bebek doğuma sizinle birlikte girecek bu yüzden sadece bebeğe hazırlık yapılmaz. Doğuma az bir süre kala doğum öncesi tamamen hazırlanmış olması gereken bir çok konu vardır. Bunların başında doğuma gidileceği zaman hazırlanmış olacak olan çantadır. Hazırlık evresine önce bebeklere lazım olanlar için başlayalım tabi bu durum mevsimden mevsime değişiklik gösterse de genel hatları ile; bebeğin bütün ürünleri gibi hastane çantasında yanınıza alacağınız ürünlerin hem anti bakteriyel olması hem de daha önceden yıkanıp ütülenmiş olmasına önem göstermelisiniz. Bebek çantasına; hastane çıkışı seti, bebe yağı, pudra, su bazlı ıslak mendil, yedek bir kat daha iç çamaşır ve kıyafet, yeni doğan bebek bezi, pamuklu ağız bezi, yedek bere,  eldiven, çorap vb bütün ihtiyaçlar için özel bir çantayı doğuma az bir süre kala hazırlamalı ve elinizin ulaşabileceği bir yerde bekletmelisiniz.

Bu dönem için tabi ki de anne içinde bir çanta hazırda bulundurulması gerekiyor. Anne için alınması gerekeler olarak sırayı ilk önce emzirmek için size kolaylık sağlayabilecek ve rahat olması gereken gecelikler, en az iki takım iç çamaşırı, hasta bezi, kadın pedi, göğüs pedleri, dışarı çıktığınız zaman giyebileceğiniz bir elbise, pamuk, ıslak mendil, ve tabi ki anneliğin simgesi kırmızı kurdaleli taçı çantanıza yerleştirmeli ve hazır bir şekilde hemen erişebileceğiniz bir yerde muhafaza ediniz. Bu yaptığınız çantayı evinizde bulunan kişi veya bireylerden en az birine yerini göstermeyi unutmayın lütfen. Gebelik ve doğum kadının başına gelebilecek en güzel olanıdır. Siz bebeğiniz için bu hazırlıkları yaparken bebeğinizde size gelmek için hazırlıklar yapıyor olacağını unutmayın lütfen. Sağlıklı bir gebelik ve doğum geçirmeniz sizin ve bebeğinizin en doğal hakkıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*