Göbek Yağını Eriten İçecekler Nelerdir?

göbek yağını eritme, göbek yağı eriten içecekler, hangi içecekler göbek yağını eritir

İster doğumdan kalan göbeğiniz olsun isterseniz de fazla kilolardan kaynaklanan göbeğiniz olsun oldukça rahatsız edici ve bir o kadar da moral bozucu bir görüntüye sebep olmaktadır. Elbette ki yalnızca bir şeyleri içerik kimse zayıflayamaz ancak bazı içeceklerin diğerlerine göre sindirime yardımcı ve yağları eritmeye yarar özellikleri bulunuyor.göbek yağını eritme, göbek yağı eriten içecekler, hangi içecekler göbek yağını eritir

Aromalandırılmış su

Zayıflamak isteyenlerin baş tacı olan su bir süre sonra içildiğinde artık mide bulandırmaya başlar ve daha sonra artık bıkkınlık gelir çünkü sürekli sade suyu içmek gerçekten zor ve sade suyu biraz tatlandırmak içimini kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır. Mesela içeceğiniz suyu bir miktar aroma katılması suyu içmeye yardımcı olur. Örneğin içeceğiniz suyun içine birazcık limon damlatabilirsiniz veya portakal sıkılabilir. Bu şekilde gerek sade su içmiş olacaksınız gerekse de c vitamini bakımından zengin olan portakal ve limondan da yararlanırsınız. Limon yada portakal yerine 1 litre suya 1 adet şeftali püresi yaparak da aroma ekleyebilirsiniz.

Meyveli kokteyller

Meyve şekerleri doğal şeker ve meyve tüm olarak tüketildiğine tokluk sağlarlar. Ancak meyve deyip de sürekli vücuda şeker depo etmek çok da faydalı olmaz. Bilhassa diyete başladığınız dönemlerde canınız sürekli şekerli bir şeyler isteyebilir ve bunun için çikolata tüketmeye yönelirsiniz. Bunun yerine acıktığınızda ara öğün olarak meyvelerden şeker ihtiyacını karşılayabilirsiniz ve vitaminlerden de yararlanırsınız. Mesela oldukça sulu olan karpuzun meyve kokteyli yapılabilir. Gerek sulu, şekerli gerekse de doyurucudur ayrıca karpuzun bağırsakları yumuşatmak ve çalıştırmak gibi bazı özellikleri bulunuyor.

Buzlu naneli çay

Özellikle sıcak havalarda rahatlıkla tüketebileceğiniz içeceklerdendir. Nane midenin rahat çalışmasını sağlamaya yardımcı olur ve midedeki şişliklerin giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Emziren anneler naneyi kullanmamalılar bunun sebebi ise nane sütü azaltıcı bir etkiye sahiptir bu yüzden bebeklerini emziren annelere nane bitkisini tavsiye etmiyoruz.

Yeşil çay

Kanser ile kalp hastalıkları riskini düşüren mucizevi bir bitkilerdendir. Günde yaklaşık 2 fincan yeşil çay içerek hem yağlarınızı daha hızlı yakar hem de daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*