Genital Siğil Kimlerde Daha Sık Görülür?

genital siğil, genital siğil nedenleri, genital siğilin sebepleri neler

Genital siğil problemi genel olarak erken yaşta cinsel hayatı başlamış kişilerde, birden fazla cinsel partneri olan kişilerde oldukça sık görülmektedir. Bunun yanı sıra prezervatif kullanmadan yaşanan cinsel ilişki durumlarında da cilt teması nedeniyle siğil problemi oldukça sık yaşanmaktadır. Bayanlarda görülen bu durum erkeklerden de geçebilmektedir. Özellikle birden fazla kadın ile beraber olan erkekten de siğil problemi bulaşabilir. Dış faktörler olarak da hamilelik ve sigara gibi zararlı maddelerin kullanımı siğile neden olan etkenler arasında sayılabilir.genital siğil, genital siğil nedenleri, genital siğilin sebepleri neler

 Siğil Tedavisinde Lazer Uygulaması

Genital bölgede görülen siğil problemi çok farklı yöntemler ile çözülebilmektedir. Cerrahi operasyon, bitkisel çözümler ve ilaç tedavisi bu yöntemler arasındadır. Fakat gelişen tıp ve teknoloji ile birlikte lazer ile genital siğil tedavisi mümkün hale gelmiştir. Genital bölgede yer alan siğil üzerine lazer uygulaması yapılarak herhangi bir iz ya da yara durumu oluşmadan siğiller üzerinde etkili ve başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Genital bölge üzerinde yapılan bu tedavi ile estetik açıdan da daha sağlıklı bir uygulama yapılmış olmaktadır. Lazer tedavilerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise lazer uygulamasının uzman bir hekim tarafından yapılmasıdır. Doktor  bu alanda oldukça deneyimli bir doktor olmanın yanı sıra lazer ile tedavi yöntemlerinde de başarı oranı oldukça yüksek bir hekimdir.

 Siğil Probleminin Belirtileri Nelerdir?

Genel olarak siğiller çok belirgin şikayetlere neden olmamaktadır. Bu yüzden siğillerin başlangıç aşamaları pek fark edilmez. Bazı kişilerde siğil oluşumunda kanama, kızarıklık ve kaşınma gibi durumlar görülebilir. Çoğu zaman sadece görsel olarak siğiller kendisini göstermektedir. Ayrıca, zaman içerisinde farklı boyutlara bürünür ve farklı noktalarda yayılma gösterebilir. Tüm bu problemlerin yok edilmesi ve var olan siğillerin çoğalmasını engellemek amacı ile mutlaka genital siğil tedavisi uygulamalarına başvurulmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*