Gelinlik Seçerken Nelere Önem Verilmeli?

Gelinlik her genç kızın düğününde giymek istediği bir kıyafettir. Düğün gününde en göz alıcı gelin olmak ister, bazen yanlış seçimlerde bu durum kötü sonuçlanabilir. Gelinlik seçmeye gittiğinizde en yakınınızdaki kişilerden fikir almak sizler için daha olumlu sonuçları elde etmemizi sağlayacaktır. Nitekim anneler bu konuda çok hassas davranır. Gelinliğiniz görünüş açısından güzel olsa bile bazen giyildikten sonra çok rahatsız edici olabilir. Buna sebep olan unsurlar gelinliğinizin fazla açık olması, eğer gelinliğiniz taşlı ise taşlarını size rahatsız etmesi gibi durumlarla karşılaşmanız mümkündür.

Gelinlik seçimi yaparken ilk önce hayalinizdeki ve aklınızdaki gelinliğe uygun yerlerde bakmayı bütçe açısından düşünüp ona göre karar vermeniz gereklidir. Düğün gününde gün boyu ayakta kalacağınızdan rahat ve hafif gelinlikler tercih etmeniz sizin daha sağlıklı bir düğün geçirmenize sebep olacaktır. gelinlik seçerken, gelinlik seçerken neler önemli, gelinlik seçimi

Yaz ayında evlenmeyi düşünüyorsanız nasıl bir gelinlik tercih etmelisiniz?

Yaz aylarında doğru giysileri tercih etmek günlük yaşantınızda bile büyük bir problemdir. Yaz aylarında koyu giysiler sizi güneşe maruz bırakacağından açık renkli elbiseler giymek sağlınız açısından daha iyi olacaktır. Eğer çok dar gelinlikler tercih ederseniz bu durum sizleri çok fazla rahatsız eder ve gün boyu problemler yaşabilirsiniz. Omuzları açık gelinlikler bu mevsimler de çok daha kullanışlıdır. Straplez gelinliklerde doğru seçimi yapanız görünüm açısından önemlidir. Çok iri göğüslü bir bayansanız straplez gelinliği tercih etmemeniz sizin rahatlığınız açısından iyi olacaktır. Çünkü gün boyu, eğlenirken sürekli çekiştirmek durumunda kalabilir ve olumsuz kazalara sebebiyet olabilir.

Eğer tesettür giyim tercih ediyorsanız nasıl bir gelinlik satın almalısınız?

Günlük yaşantısında tesettür giyim tercih eden bayanların, gelinlik tercihlerinde bulunmaları bazı durumlarda zor olabiliyor. Çünkü genellikle normal giyim tarzına sahip olan kişiler için çok fazla model olmasına rağmen, tesettür giyim tercihinde bulunan kişiler için bu modeller daha azdır. Ancak sadece tesettür gelinlik modelleri üzerine çalışmalar gerçekleştiren firmalar ve butikler de bulmanız mümkündür. Çevrenizde tesettür gelinlik satan yerler bulmanız mümkündür. Eğer çevrenizde yoksa, internet üzerinden bulmanız da mümkündür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*