Evin Havasını Temizleme Yöntemleri

Evin havası nasıl temizlenir, ev içindeki havayı temizleme, evin havasını temizleme yöntemleri

Evin havasını temizlemenin pratik yöntemleri

  • Evinizin havasını temizlerken birde evinizin ilkbahar esintisi gibi kokmasını kim istemez ki? O zaman yarım fincan kadar karanfil çiçeği, yarım fincan kadar dereotu yaprağı, yarım fincan kadar papatya çiçeği ile yarım fincan kadar da lavanta çiçeği almalısınız. Sonra tüm bu malzemeleri temiz bir cam kavanozun içine koyun ve malzemelerin tamamen karıştığından emin olana dek iyice karıştırınız. Daha sonra cam kavanozun kapağını iyice kapayın ve güneş ışığı görmeyen ve hava akımının olmadığı ve serin bir ortamda bu cam kavanozu saklamanız gerekir. Hazırladığınız bu muhteşem hava temizleme karışımını yaklaşık 1,5 ay boyunca kullanma imkanına sahipsiniz. İhtiyacınız olduğunda gün içinde biraz kavanozu karıştırın ve 5 dakika kadar şişenin ağzını istediğiniz bir odada açık bırakınız.Evin havası nasıl temizlenir, ev içindeki havayı temizleme, evin havasını temizleme yöntemleri
  • Evinizde portakal kokusu isterseniz, 10 damla kadar portakal özü, yarım fincan kadar karanfil, yarım fincan kadar tarçın parçacıkları, 1 fincan kadar kurumuş elma parçaları ile 2 fincan kadar da incecik şeritler halinde kestiğiniz portakal kabuklarına ihtiyacınız olacaktır. Malzemeleri temin ettikten sonra hepsini temiz bir cam kavanoza koyun ve çok iyi bir şekilde karıştırınız. Bir önceki gibi şişeyi saklayın ve istediğinizde aynı şekilde çıkartıp kullanabilirsiniz.
  • Evinizde köy esintisi kokusu isterseniz de, 1 fincan kadar defneyaprağı, 2 fincan kadar kuru elma, yarım fincan kadar karanfil, 1 fincan kadar adaçayı ile 5 tane de tarçın çubuğu işinizi görür. Malzemeleri bir araya getirdikten sonra aynı şekilde temiz bir cam kavanoza malzemeleri koyun ve aynı şekilde saklayıp aynı şekilde kullanmalısınız.
  • Evde potpuri hazırlamak için ise, 1 çay kaşığı kadar portakal kabuğu, 1 tatlı kaşığı kadar karanfil, 1 tatlı kaşığı kadar limon kabuğu, yarım fincan kadar biberiye yaprağı, 1 tatlı kaşığı kadar kekik yağı ve yarım fincan kadar da nane yaprağına ihtiyacınız olcaktır. Aynı şekilde diğer ev koku ürünleri gibi hazırlayın, kullanın ve aynı şekilde saklayınız. Odanın havasını yenileyen bitkiler ise; Paşa Kılıcı, Areka ve Patos Sarmaşığı’dır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*