Erkeklerde Görülen Boşalma Sorunları ve Tedavileri

erkeklerde boşalma sorunu, boşalma sorunu nedir, erken boşalma sorunu, geç boşalma sorunu

Erkeklerde görülen bazı boşalma sorunlarını, tedavi yollarını ve bunların cinsel ilişkilerde nasıl bir sorun oluşturacağını ele almaya çalıştık.

Yazımız içerisinde aklınıza takılan soruları yorum olarak sorabilirsiniz. Kısa sürede cevaplandırmalar yapılacaktır.erkeklerde boşalma sorunu, boşalma sorunu nedir, erken boşalma sorunu, geç boşalma sorunu

Erkeklerde görülen bazı Boşalma Sorunları şunlardır:

Erken Boşalma (Erken Ejakülasyon)

Erken boşalma erkeklerin sık sık karşılaştıkları bir durumdur. Erken Boşalma sorununda kadın henüz ilişkinin başında iken erkeğin boşalması durumudur. Erkek erkenden boşaldığından kadın orgazm olamamış ve buna bağlı olarak istediği cinselliği yaşayamamıştır.

Erken boşalma sorunu genellikle psikolojik bir sorundur ve birkaç seans psikolojik deste alınarak atlatılabilir.

Erken boşalma uzun süreli birlikteliklerde eşler arasında büyük bir sıkıntı yaratabilir, tatmin olmayan kadının başka yollarla orgazm olmasına sebebiyet verebilir.

Geç Boşalma (Geç Ejakülasyon)

Erkeklerin gerektiğinden daha uzun bir sürede boşalması olayıdır. Nadir olarak görülmekle beraber günümüzde halen geç boşalma vakaları görülmektedir.

Geç boşalmada kadın orgazma ulaştıktan sonrasında dahi erkek boşalamamakta ve belli bir süre daha ilişkiye devam etmektedir.

Kadının orgazm sonrasında uzunca bir süre daha erkeğini boşaltmakta sıkıntı yaratması hem kadını psikolojik olarak yorar hem de vajinayı tahriş eder.

Bu noktada geç boşalma sorunu 3 haftalık yada 3 aylık seanslar ile çözüme kavuşturulabilen bir psikolojik sağlık sorunudur.

Boşalamama (Anejakülasyon – Ejakülasyon İnhibisyonu)

Bireyin şeker hastalığı, omurilik zedelenmeleri ve buna benzer rahatsızlıklar sonrasında boşalmakta sorun yaşaması durumundur. Bazı hastalarda boşalma hiç gerçekleşmeyebilir.

İçe veya Geriye Boşalma (Retrograd Ejakülasyon)

İçe yada Geriya Boşalma sorununda birey boşalmakta ancak meni penis yoluyla dışarı atılmak yerine idrar torbasına dönmektedir.

Bu tarz durumlar bazı hastalıklara bağlı olarak çıkmakta yada kullanılan ilaçların yan etkisi olarak ele alınmaktadır.

İçe yada Geriye Boşalma alınan zevki azaltmaz ancak çocuk yapmak isteyen çiftler için bir sıkıntı oluşturacaktır.

Spermsiz Boşalma (Spermasız Ejakülasyon)

Boşalma olayı gerçekleşmektedir ancak penisten üreme sıvısı çıkmamaktadır. Meni gelmemesi boşalmadan alınan zevki azaltmamaktadır ancak çiftlerin çocuk yapma durumlarını sıfıra indirmektedir. Bu noktada bir tedavi yapılması gerekmektedir.

Sertleşmeden Boşalma (Sertleşmeden Ejakülasyon)

Kişide Penis Sertleşmeden gerçekleşen boşalma olayıdır. Kadın bu tarz bir durumda hiç zevk almaz ve orgazm olamaz. Bu duruma bazen psikolojik bazen de bedensel bir sebep neden olabilmektedir.

Bir doktora gidilmesinde fayda vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*