En Sık Yapılan Makyaj Hataları

Her ne kadar genel olarak bayanların tercihlerinden olsa da artık günümüzde bakımlı erkeklerin de tercih ettiği makyaj uygulamaları, profesyonel ya da kendi imkânlarınız ile gerçekleştirilebilmektedir. Profesyonel makyaj uygulamaları, kuaförler, güzellik merkezleri ve diğer mekânlarda gerçekleştirilmektedir. Eğer ki kendi imkânlarınız ile makyaj uygulaması yapmak istiyorsanız, bu konuda bazı hususlara dikkat etmek ve hatalardan kaçınmak sizler için faydalı olabilecektir.

Genel olarak günümüzde yapılan makyaj hataları aşağıda ki gibi olurken, bunlara dikkat ederek daha doğru uygulamalar gerçekleştirilebilir.sık yapılan makyaj hataları, kadınların yaptığı makyaj hataları, makyaj yapmak

Makyaj hatalarına dikkat

 • Baz kullanmamak aslında yapılan en büyük hatalar arasında yer alıyor. Aslında baz kullanımı makyajın kalıcı hale gelmesi ile tanımlanıyor. Fakat sadece görevi bu olmazken, kullanılan tonların kendini daha iyi göstermesine de yardımcı olmaktadır. Baz kullanmadığınız durumlarda makyaj tonları yeterince kendini göstermeyecektir.
 • Fondöten ve kapatıcı kullanım sırası
  • Aslında yapılan diğer bir hata da, fondötenden önce kapatıcı kullanmaktır. Bu durumda maalesef cilt lekeleri için daha fazla kapatıcı kullanmak gerekiyor. Bunun için ilk olarak fondöten kullanılmalı ve bunun sonrasında kapatıcı ile son rötuşlar yapılmalıdır.
 • Fondöten tonunda yanlış seçim
  • Bu ton tercih edilirken daha koyu tonlardan kaçınmak gerekiyor. Çünkü bu uygulama yüz ve çevresine uygulanacağından dolayı doğal ten renginizden uzaklaşacaktır. Böylelikle de bariz bir fark sizlerin tuhaf bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır. Bu da elbette ki istenmeyen bir durum. Bunun için ton seçimi ten renginize yakın yapılması gerekiyor.
 • Allık seçimlerine dikkat
  • Yanaklara pembelik vermek adına kullanılan allıklar, tenine uygun bir şekilde tercih edilmelidir. Bu seçim için, tercih edilen tonlarda; şeftali ya da pembe bulunmaktadır.
 • Eye- lineer
  • Gözlerinizi daha iyi ve farklı görülmesinde etkili olan eye- liner doğru kullanımda bu etkiyi oluşturmaktadır. Genel olarak siyah kullanılan eye- liner gündüz vakitlerinde çok aşırı dikkat çekeceğinden dolayı pek tercih edilmez. Bunun için gündüz vakitlerinde kahve ve bakır tonlarında kullanmak tavsiyeler arasında yer alıyor.
 • Fondöten ve allık sonrası bazı bayanlar pudra kullanmaya gerek duymadığını söylemektedir. Fakat daha kusursuz bir görünüm için pudra kullanımı gerekiyor denilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*