En İyi Kırışıklık Kremleri ve Kullanımı

kırışıklık kremleri, kırışıklık karşıtı kremler, kırışıklık kremi kullanımı

Tanrı kadınları yarattığı günden itibaren, kadınların en büyük tutkusu “güzellik” olmuştur. İlk çağlardan itibaren kadınlar şifalı olarak adlandırdıkları bitkilerden kremler yaparak kullanmaya başlamıştır. Günümüzde ise teknolojinin büyük katkılarıyla kullanılan kremler geliştirilmiş ve kadınların en büyük problemi olan kırışıklıklara çözün bulmaya çalışmıştır.kırışıklık kremleri, kırışıklık karşıtı kremler, kırışıklık kremi kullanımı

Peki, bir kırışıklık kreminin en iyi olup olmadığını nasıl anlayacağız? Piyasada birçok markanın farklı yaş kategorilerine ait birden fazla kremi bulunmaktadır. Bu kremler içerdikleri maddeler, etki süreleri ve fiyat aralıklarıyla bizleri zor bir karar verme sürecine itmektedir.

En iyi kırışıklık kremi hakkında yaşımıza uygun olandır. Çünkü her yaşta insanın geçireceği deformasyonlar farklıdır. Alacağımız kremin içeriği bu yüzden çok önemlidir. Krem hem kırışıklıkları iyileştirmeli hem de cilt esnekliğini arttırmalıdır. Kırışıklık kremleri genel olarak retinol ve çay özleri içermektedir. Retinol antioksidan oluşumunu sağlar, cildi onarır, yeniler ve yeni hücre oluşmasına yardım eder. İçerdiği çay özleri genelde yeşil ve beyaz çaydır. Bu özler güneş ışığından cildi koruyarak kırışıklık oluşumunu engellemektedir.

Kırışıklık kremi kullanırken yaşlara göre dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır;

Ergenlik Dönemi-25 Yaş Aralığı:  Bu dönemde cildin kırışıklık kremine ihtiyacı yoktur. Cildin yağlı olmasından dolayı temizleyiciler iş görecektir.

25-30 Yaş Aralığı: Göz çevresinde oluşan minik kırışıklıklar, kaz ayakları bu dönemde kendinin belli etmeye başlamaktadır. Göz çevresinde oluşacak kırışıklıklar için krem seçilmelidir. Günlük temizlik bakım ürünleri de kullanılmalıdır.

30-40 Yaş Aralığı: Minik kırışıklıklar, kaz ayakları kendini daha net bir şekilde göstermeye başlamaktadır. Bu dönemde yapılacak bakım ileri yaşlarda bize daha güzel bir yüz olarak geri dönecektir. Derinlemesine nemlendiren ürünler, gerginleştirici kremler, gece bakım kremleri kullanılmalıdır. Göz çevresi için kullanılan kırışıklık kremine devam edilmelidir. Kırışıklık kreminde istikrar önemlidir.

40 Yaş ve Üzeri: Kolajen azalması, ciltte gevşeme ve sarkma, derin çizgiler oluşumu bu yaş grubunda daha sık görülmektedir. Bu nedenle erken yaştan itibaren en iyi kırışıklık kremi kullanımı önemlidir. Lifting içerikli gerginleştiriciler, sıkılaştırıcı kremler; kırışıklık önleyici kremler, kırışıklık doldurucu kremler ve kolajen etkili kremler kullanılmalıdır. Anti-aging içerikli gündüz kremlerini de uyguladığınızda size daha iyi bir sonuç verecektir. Kullanacağınız en iyi kırışıklık kremi hakkında sizin yaş aralığınıza ve cilt tipinize uygun kremdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*