En Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

saç uzatma yöntemleri, hızlı saç uzatma, hızlı saç uzatma yolları

Saçlarımı nasıl hızlı uzatabilirim ? Saçlar en kısa zamanda nasıl uzar ? Saçlar en hızlı nasıl uzar ? , saç uzaması için ne yapılmalı, saç uzaması için formüller, kür,maske ve bitkisel ürünler konularından muzdarip olan eminiz ki bir çok bayan mevcuttur. Herkesinde bildiği gibi saçlarımız ayda 0.5 cm ile 2.5 cm arasında uzar. Saçlarımızın uzama durumu genellikle genetik ile alakalı bir durumdur. Aynı zamanda saçların hızlı uzaması için en önemli etkenlerden biriside doğru beslenmektir. Saçın yavaş uzamasının bir çok sebepleri vardır. Bunlardan ilki kesinlikle vitamin eksikliği olarak kendisini gösterir. Ardından ise saçlarımıza kendi verdiğimiz zararlar gelir. Saçları sık sık boyamak, düzleştirici,maşa ve saç kurutma makinesi gibi aletleri çok sık kullanmak vs. gibi etmenler bu konuda büyük bir rol oynar. Peki saçlarımızı daha çabuk uzatmak için neler yapmalıyız ? İsterseniz bu konuyu ayrıntılı olarak ayrı bir başlıkta inceleyelim.saç uzatma yöntemleri, hızlı saç uzatma, hızlı saç uzatma yolları

Saçlarımızı Hızlı Uzatmak İçin Neler Yapmalıyız ?

İlk atmamız gereken en önemli adım saçlarımıza doğru bakımı uygulayabilmek olacaktır. Bunun için de saçın ihtiyaç duyduğu mineralleri ve vitaminleri iyi seçmek gerekir. Böylece saçlarımız daha sağlıklı uzayacak ve aynı zaman da kırılmayacaktır. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir husus daha vardır ki o da saçlarımızın asıl kaynağı olan saç derisini güçlendirmek. Peki saç derisi nasıl güçlendirilir ? Hemen sizlere bu konudaki altın bilgileri aktaralım. Bunun için yapmanız gerekenler, saç derimizi sürekli olarak temiz tutmak, saç diplerine düzenli masaj yapmak ve saç derimizin tamamen doğal yağların kullanımıyla kurumasını engellemektir. Böylece saç derimiz ve saç köklerimiz güçlenecek ve kepek vs. gibi sorunlardan kurtulmamız sağlanacaktır.

Doğal Yağlarla Saç Bakımı ve Saç Uzatma

Saçlarımız söz konusu olduğunda eminiz ki hepimiz bir hayli hassassızdır. Her zaman saç bakımı konusunda doğal yolları tercih etmemiz gerektiğini bilmeyen bayan yoktur herhalde. Bu nedenle de bu yazımızda sizlere Doğal yağlar ve yollarla saç bakımı ve saç uzatma nasıl yapılır ? konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Öncelikle doğal saç yağlarınız 2 ye ayırmamız gerekir. Saç derisine uygulananlar ve uygulanmaması gerekenler. Doğal yağlarla saçlarımızı uzatmak için bir çok seçeneğimiz mevcuttur. Ancak nasıl kullanılacağı konusu elbette ki kafa karıştırıcı bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Limon Yağı, Biberiye Yağı ve Lavanta yağını saç derimiz direk olarak uygulamamamız gerekir çünkü bu sağlar uçucudur ve saç derisinde tahriş ve yara gibi sorunlara yol açar. Ancak bu yağ türlerini uçucu olmayan yağlar ile kullandığınız da bir sıkıntı olmayacaktır. Çünkü oldukça yumuşatılmış bir kıvam alacak ve daha sağlıklı saçlara kavuşmanız da dostunuz olacaktır. Bu nedenle de lavanta yağı vs. gibi uçucu yağları zeytinyağı, Hint ve badem yapı gibi yağ türleri ile karıştırıp kullanabilirsiniz.

Saç Uzamasında Etkili Ürünler

Saç Uzamasında kullanılan ürünler sadece yağlardan ibaret değildir elbette. Kozmetik marketlerinde bu konuda uzman bir sürü saç bakım malzemeleri bulunmaktadır. Genel olarak tercih edilen saç bakım ürünleri içeriğinde B vitamini komplesi, A ve C vitaminleri içeren ürünler öncelikli olarak tercih edilmelidir. Çünkü saça gerekli olan vitaminleri sağladığınız sürece emin olabilirsiniz ki saçlarınızı oldukça sağlıklı uzatmış olacaksınız. Tüm bu ürünlerin dışında içerisinde çok fazla kimyasal bulundurun ürünlerden kaçınmanızda fayda olacaktır. Elinizden geldiğince doğal olan saç bakım malzemelerini seçmek saçların sağlıklı uzaması için yapılması gerekenler listesinde ilk sırada gelen kural olacaktır. Bu nedenle saçlarınızı hızlı uzamasını istiyorsanız bitkisel ürünleri kullanmalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*