Embriyo Bağlama İle Hamile Kalmak

1) Embriyo bağlama yöntemi nedir?

Embriyo transferi, tüp bebek tedavisi sürecinde en önemli ve hassas aşamadır. EmbryoGlue, embriyo transferi sırasında kullanılan ve embriyonun uterusa implantasyonunu destekleyen bilimsel olarak kanıtlanmış bir protokoldür.embriyo bağlama, hamile kalma, embriyo bağlama ile hamile kalma

2) Nasıl uygulanır? Yöntem nasıl işliyor?

EmbryoGlue, embriyo implantasyonu sırasında rahimde bol miktarda bulunan ve embriyo implantasyonunu destekleyen bir protein olan büyük miktarda hyaluronan içerir. Rahimdeki hyaluronan miktarı değişkenlik göstermektedir ve çalışmalar embriyo implantasyonu gününde önemli ölçüde arttığını göstermiştir. EmbryoGlue içerisindeki yüksek miktardaki hyaluronan, rahim içindeki mikro ortama uyum sağlayarak embriyonun yerleşmesini kolaylaştırır.

Uygulama çok basit. Rahim içine aktarılacak embriyo / embriyolar yaklaşık 30 dakika EmbryoGlue’da depolanır ve bu sıvı içerisinde transfer işlemi gerçekleştirilir. Bu yöntemle rahme transfer edilen embriyoların hyaluronik asit sentezi artırılarak rahme tutunmaları için destek sağlanır.

3) Kimin ne zaman ihtiyacı var?

Bu yöntem özellikle tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı olan hastalarda, anne 39 yaşın üzerinde olduğunda ve embriyo kalitesinin yumurta ve / veya sperm nedeniyle düşük olduğu durumlarda uygulanmakta ve önemli başarılar elde ettiği görülebilmektedir.

4) Faydaları nelerdir?

EmbryoGlue, embriyonun rahme tutunmasını ve gebelik oluşumunu kolaylaştırarak bebeği eve götürme olasılığını artırır.

5) Başarı olasılığı ne kadar yüksek?

Bilimsel çalışmalar, EmbryoGlue’nun hamilelik şansını önemli ölçüde artırdığını göstermiştir. Ek olarak, düşük veya hamilelik komplikasyonları riskini artırdığı da gösterilmemiştir. Çalışmanın bir sonucu olarak, tüm araştırmacılar, herhangi bir olumsuz etki olmaksızın yalnızca gebelik oranlarını artırdığı konusunda hemfikirdi.

6) Embriyo pastası yönteminin herhangi bir yan etkisi var mı?

Yan etkisi yoktur.

7) Embryo Glue yöntemi ne kadar süredir kullanılmaktadır?

Embriyo yapıştırıcı yöntemi yaklaşık 10 yıldır kullanılsa da etkinliği bilimsel olarak son yıllarda yapılan detaylı çalışmalarla kanıtlanmıştır.

8) Embriyo yapıştırma yöntemi hamile kalma şansını ne kadar artırır?

Embriyo transferi için özel olarak tasarlanmış bir ortamın başarıyı artıracağı bilimsel bir gerçektir. Hyaluronanın implantasyon başarısını, klinik gebelik oranlarını ve buna ek olarak canlı doğumları önemli ölçüde artırdığı bilimsel olarak detaylı bir şekilde kanıtlanmıştır. Bu yöntemi kullanırken hamile kalma şansı yaklaşık% 25 artar. Bu çok büyük bir katkı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*