E-Ticaretten Para Kazanma

İnternetin yaygın kullanımı beraberinde para kazanmayı da getirdi. Bu nedendendir ki birçok kişi e-ticarete yönelme başladı ve e-ticaretin hacmi bir handa %200-250 oranlarına yükseldi. Çünkü birçok kişi artık internet sitelerini kullanarak ihtiyacı olan ürüne ulaşıyor. Hal böyle olunca birçok kişinin e-ticaret yapmaya merak salması da kaçınılmayacak bir son. İnternetten sadece alışveriş yaparken bir anda satış yapmaya kalkışan birçok hevesli girişimci ne yazık ki heveslerinin kursaklarında kalışı sonucunda bir daha internet üzerinden iş yapmaya tövbe etmektedir. Çünkü e-ticaret yapmaya hiçbir şey öğrenmeden başlamaktadırlar. Hâlbuki biraz bilgi sahibi olunup ondan sonra işe girişilse çok güzel gelirler elde edilebilir.e-ticaretten para kazanma, e-ticaret sitesi, e-ticaret sitesi açma

E-ticaret yapmaya nasıl başlanılmalı?

E-ticaret yapmaya öncelikle bir internet sitesi kurma ile başlanılmalıdır. Sitenin kurulum aşamasında dikkat edilmesi gereken en temel şey kredi kartı ve banka kartı ile sanal ödeme kabul edilecek ise güvenlik önlemlerinin en üst seviyede tutulmasıdır. SSL şifreleme vb. güvenlik önlemleri alınarak ödeme sistemi aktif edilmelidir. Sanal pos ve diğer sanal ödeme yöntemlerinin kullanılabilmesi için alt yapı sağlanmalıdır. İnternet sitesinin temel kurulumu yapıldıktan sonra ürünlerin girişleri yapılmalıdır. Ürün girişleri yapılırken müşterilerin isteyebilecekleri tüm ürün detayları ürün detay sayfasına yazılmalıdır. Sitenin tüm iç ayarlamaları yapıldıktan sonra sıra sitenin tanıtım ve SEO işlerine gelmelidir. SEO işlemleri profesyonelce yapılarak site sektördeki liderleri arasına getirilmelidir.

Reklamların e-ticaret sitelerine getirileri?

Reklamlar daima para kazandırmaktadır. Az veya çok fark etmeksizin para kazanmak istiyorsanız sitenizin reklamlarını farklı biçimlerde ve farklı platformlarda yapmalısınız. Bir tanıtım yazısı yayınlatarak da reklam yapabilirisiniz bir banner alanı kiralayarak da. Ancak en etkili reklam şekli Google reklamları ve video siteleri reklamları olacaktır. Facebook ve twitter gibi sosyal medya sitelerinde vereceğiniz reklamlar da elbette çok faydalı olacaktır.

Ürünlerin fiyatlandırmalarına dikkat edin…

E-ticaret sitenize koyacağınız ürünlerin fiyatlandırmalarını rakiplerinize göre biraz daha alt sınıra yakın tutarsanız daha fazla müşteri elde edebilir ve sürümden para kazanabilirsiniz. E-ticaret yaparken kendi sitenizi kullanabileceğiniz gibi diğer sanal mağaza alanı açmaya izin veren büyük e-ticaret platformlarında dükkan da açabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*