Düz Bir Karın Bölgesi İçin Öneriler

karın bölgesini zayıflatmak, düz bir karın için yapılması gerekenler, karın bölgesi düzleştirme

Kadınların en büyük sorunu karın bölgesindeki yağlanmadır. Özellikle sezeryan ile doğum yapan kadınlarda bu sorun daha sık görülür. Doğum yapan kadınlar doğum sonrası kilolarından  çabuk kurtulurlar ama karın bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak daha zordur.

 Karın çevresindeki yağlanmadan kurtulmak için beslenmemizde lifli gıdalara ağırlık vermek gerekir. Beyaz ekmek yerine tam buğdaydan yapılmış ekmeği tercih etmeliyiz. Ayrıca cips, çikolata ve bisküvi gibi yiyeceklerin yerine aşırı tüketmemek koşulu ile ceviz, badem gibi kuruyemişleri tercih etmeliyiz.karın bölgesini zayıflatmak, düz bir karın için yapılması gerekenler, karın bölgesi düzleştirme

Günde en az 2 litre su içmekte metabolizmamızın daha hızlı çalışmasını sağlar.

 Beslenmemizde öğün atlamamak ve yemek esnasında yavaş yemekte önemlidir. Çünkü beynimizin doyma hissi yarım saattir. Beynimiz doyma hissine ulaşamazsa biz daha çok yemiş oluruz.

 Uzmanlar gülmek ve kahkahalar atmanın karın kaslarını çalıştırdığını ve hatta egzersiz görevi gördüğünü belirtiyorlar. Karın bölgesindeki yağlanma için mutlaka karın kaslarını çalıştırıcı egzersiz yapmak gerekir. Bunun için mekik çekmek önemlidir.  Önce günde 20 kere sonrasında sayıyı yavaşça artırarak devam etmeliyiz.

Bitkisel Karışımlar Zayıflatır mı?

 Artık  günümüzün en başta gelen hastalıkları arasında yer alan şişmanlık hızla yayılmaktadır. Şişmanlık  kalp, şeker ve tansiyon gibi hastalıkları beraberinde getirmektedir. Şişmanlık  vücutta biriken yağ fazlalığıdır. Yağ yakmayı hızlandırmak için  günümüzde bitkisel karışımlardan faydalanılmaktadır.

 Bitkisel karışımlar zayıflamada etkili midir? Gerçekten zayıflamamızı kolaylaştırmakta mıdır?

 Uzmanların bu konudaki görüşleri ise, bitkilerin içinde barındırdıkları  vitaminler ve biyolojik maddeler sayesinde vücudumuzda toksin ve yağların idrar yoluyla dışarı atılmasını sağlayarak zayıflamamızı kolaylaştırmaktadır.

 Ama  hiçbir zaman sadece bu bitkisel karışımlar zayıflamamıza yeterli gelmezler. Gerçekten zayıflamaya kararlı isek diyet ve sporla birlikte bu bitkisel karışımları kullanmalıyız. Yeşil çay, biberiye, mate yaprağı ve ısırgan gibi bitkiler ve bunların karışımından olan çaylar yağ yakışını hızlandırarak zayıflamamıza  yardımcı olmaktadır.

 Şişmanlıktan kurtulmanın öncelikli yolu düzenli ve sağlıklı beslenmektir. Düzenli yürüyüşler yapmak ve hareketliliğimizi arttırmak kilo vermemizi kolaylaştıracaktır.  Hayatımızda düzenli beslenme ve spora yer verdikten sonra bu bitkisel karışımlardan destek almalıyız . Ancak o zaman zayıflama yolunda doğru adımlar atmış oluruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*