DOĞUM FOTOĞRAFÇISI NERELERDE ÇEKİM YAPABİLİR?

doğum fotoğrafçısı nerelerde çekim yapar, doğum fotoğrafçısı olma, doğum fotoğrafçısının çalışma alanı

Günümüzde yeni bir meslek olarak doğum fotoğrafçılığı karşımıza çıkmaktadır. Bu fotoğrafçılık dalı, doğum anından başlayarak bebeğin ilk kontrolünü, anne ve baba kucağına verilmesini de kapsayarak isteğe göre birkaç gün boyunca akrabalarla bebeğin tanışmasını da dâhil eden bir fotoğrafçılık çeşididir. Doğum anını ve doğumdan sonraki ilk anları kapsaması nedeniyle çekimlerin de hastanede ve hatta ameliyathanede yapılması gerekmektedir. Anne babanın isteğine göre çekimlere evde de devam edilebilmektedir.doğum fotoğrafçısı nerelerde çekim yapar, doğum fotoğrafçısı olma, doğum fotoğrafçısının çalışma alanı

Bazı aileler fotoğrafların evden hastaneye giderken başlamasını isteyebilir. Bu durumda çekimlere ailenin evinde başlanır ve hastaneye de beraber gidilerek doğum anı da ölümsüzleştirilir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken önemli bazı hususlar bulunmaktadır. Bunların başında hastanenin kurallarının doğum fotoğrafçılığı ile ilgili ne içerdiğidir. Bazı hastaneler herhangi bir kısıtlama uygulamazken bazılarının ise anlaşmalı doğum fotoğrafçıları olması nedeniyle dışarıdan başka fotoğrafçıların çekim yapmasına izin verilmemektedir. Bundan başka en önemli hususlardan bir diğeriyse çekim sırasında hijyen şartlarını ihlal etmemektir. Özellikle ameliyathanede çekilen fotoğraflarda ameliyat masasına fazla yaklaşılmamalı, oradaki malzemelere dokunulmamalı ve de olası bir acil durumda sağlık personelinin hareketlerini kısıtlayacak bir yerde durulmamalıdır.

Ameliyathaneden sonra doğum fotoğraflarına annenin kendi odasında da devam edilebilir. Odasına çıkan ve bebeğine kavuşan anne ve babanın görüntüleri mutlaka fotoğraflanacak karelerdendir. Ayrıca isteğe bağlı olarak hastaneye ve de ailenin evinde ziyarete gelen tanıdıklar da dahil edilerek evde de doğum fotoğraflarına devam edilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*