Çinden Cep Telefonu Almak Mantıklı Mı?

Çin malı telefonlar güvenli mi, çin malı telefon kullanımı, telefon alırken nelere bakılmalı

İnternetin hayatımıza girmesi ile dünya tabiri caizse parmaklarımızın ucunda oldu. Ne almak istesek ya da kimle görüşmek istesek birkaç tıklama ile ulaşım sağlayabiliyoruz. Durum böyle olunca ülkemizin sınırları içinde satılan pahalı ürünler yerine yurt dışından daha ucuza ürün getirmeyi istiyoruz. Eminiz ki sizde de zaman zaman daha ucuzu varken niye pahalısını alayım gibi bir duygu oluşuyordur. Bazı ürünler için doğru yurt dışından ürün getirmeniz akıllıcadır. Ancak söz konusu şey cep telefonu ise yurtdışından uzak durmanızı tavsiye ederiz. Özellikle çinden cep telefonu getirmeyi düşünüyorsanız birkaç defa düşünün deriz.Çin malı telefonlar güvenli mi, çin malı telefon kullanımı, telefon alırken nelere bakılmalı

Çin malı cep telefonu almak mantıksızdır. Çünkü çin malı telefonlar kalitesiz malzemeden üretilmektedir. Bunu genele vurmak doğru mudur bilemiyoruz ama genelde çinde üretilen ve satışa sunulan telefonlar her ne kadar kaliteli görünse de sağlık sorunlarına sebep verebilecek malzemeden üretilmektedir. Ülkelerin her birinin kendince bazı kuralları vardır. Cep telefonu söz konusu olduğunda ülkelerin kuralları arasında radyasyon salınması girmektedir. Belirli bir seviyenin üzerinde olan telefonlar gümrükte kabul edilmez ve geldiği ülkeye iadesi yapılır. Kaçak veya başka bir yolla ülkeye sokacağınız ya da bir başkasının soktuğu telefonu alacak olmanız bu noktayı göz ardı ediyor olmanızdır. Halbuki bu nokta sağlık sorunu yaşamamanız için çok önemlidir.

Sağlık sorunu benim için önemli değil diyenlere de performans ve fiyat karşılaştırması yapmalarını önemle tavsiye ederiz. Verdiğiniz paraya göre satın alacağınız çin malı telefon performans verebiliyor mu veremiyor mu dikkat edin. Eğer ödeyeceğiniz paraya göre iyi bir performans elde edebiliyorsanız ve sağlığınızı hiçe sayıyorsanız çin malı telefonlara yönelebilirsiniz. Çin malı telefon alırsanıa zaman zaman bataryasını kontrol etmeyi unutmayın. Genelde çin malı telefonların bataryaları şarj esnasında ya da konuşma yapılırken patlamaktadır. Kulağınızın veya başka bir vücut kısmınızın zarar görmemesi için bu noktayı sakın göz ardı etmeyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*