Cilt Lekeleri İçin Doğal Maske

cilt lekeleri, cilt lekeleri için maske, cilt lekesi maskesi

Cilt lekeleri için doğal maskeler ile sürekli ön planda olan yüzünüzü harika gösterebilir ve cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz. Kadınların ve erkeklerin şikayet ettikleri cilt problemleri, yaş ilerledikçe kırışan cilt, göz altında oluşan torbalar ve morluklar, sivilceler ve en önemlisi ciltte oluşan lekelenmeler.

Cildin beslenmesi ve bakımı için en önemlisi cildin temizlenmesi. Güzel bir cilt temizliği ile cildinizde ki ölü derilerden kurutlabilirsiniz. Cildinizde ki ölü hücreleri atmak için yüzünüze buhar banyosu uygulayabilirsiniz. Daha sonra cilt tipinize göre doğal maske uygulamaları yapabilirsiniz. Bu sayede ciltte ki ölü derilerden hemen kurtulabilirsiniz.cilt lekeleri, cilt lekeleri için maske, cilt lekesi maskesi

Peeling Etkili Bal Maskesi

Bal maskesini normal ve kuru olan cilt tiplerine bakım için yapabilirsiniz. Cilt lekeleri yanında balın temizleyici etkisi de vardır. İçeriği belli olmayan hazır cilt ürünleri yerine doğal kaynaklardan faydalanabilirsiniz.

Bal maskesi tarifi: Cilt tipiniz normal veya kuru cilt olmalıdır.

* 2 çay kaşığı bal

* 2 kaşık yoğurt

* 1 çay kaşığı greyfurt suyu

Yukarıda ki doğal ürünlerin hepsini temiz bir kapta karıştırın. Ballı yoğurt karışımını cildinize sürün. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın ve her zaman kullandığınız nemlendiricinizden sürün.

Maya ile Cilt Bakımı

Doğal ürünler ile cildinizi yenileyebilir, nemlendirebilir ve cilt lekeleri gibi sorunlardan bu yollarla kurtulabilirsiniz. Doğanın ürettiği meyve, sebze ve hayvansal ürünlerden faydalanarak cildiniz için doğal bakımlar yapabilirsiniz. Bildiğiniz ekmek mayası ile cildinizde ki mikroplara karşı savaş açabilir, cildinizde ki yarayı tedavi edebilir.

Tıbbın bu kadar ileri olmadığı antik çağlarda maya yaraların iyileşmesi için kullanılırmış yani yara merhemi olarak maya en iyi çözümmüş. İçerisinde ki CM Glukan maddesi sayesinde cilt yenilenir ve yaralar iyileşirmiş.

Cildinizin sıkılığı ve esnekliğini geri kazanmasını istiyorsanız maya maskesi ile bunu sağlayabilirsiniz.

Maya maskesi tarifi : Marketlerde satılan yaş maya ile bir kaç damla sütü karıştırın ve yüzünüze sürün bir süre sonra maya cildinizde kuruyacaktır. Ilık su ile yıkarak nemlendirici sürebilirsiniz.

Karbonat maskesi tarifi : Cilt için kullanılan ve doğal ürünler arasında olan karbonatı Cilt lekeleri için kullanabilirsiniz.

* 1 çay kaşığı maya

* 1 çay kaşığı karbonat

Karbonatı ıslatmak için içerisine 10 damla su ekleyin. Bir kap içerisinde bu karışımı yapın. Yüzünüze sürerek 15 dakika bekletin ve ılık su ile temizleyin. Karbonat cilt gözeneklerini ve cilt lekelerini yok etmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*