Android Telefon Kullanmanız İçin Birkaç Sebep

Birçok yeni telefon alacak kişinin aklını hep şu soru kurcalar “acaba IOS mu Android telefon mu alsam?” IOS işletim sistemi Apple markasına ait olduğundan ve biraz kapalı kutu kıvamında olduğundan telefonunu aşırı aktif bir şekilde kullanan kişilere pek uygun değildir. Çünkü IOS işletim sistemine sahip bir telefona veri yüklemek zordur. Virüs vb. gibi tehlikelerden telefonunun korunması amacıyla Apple firması IPhone telefonlarında ve tabletlerinde veri transferini bazı özel yöntemler ile yapılabilecek düzeye getirmiştir. Zahmete girmeden telefonunuza veri transferi yapmak istiyorsanız mutlaka android telefonları tercih etmelisiniz.Android telefon, android cihazlar, android

Android telefonları tercih etmenizi sağlayacak en önemli noktalardan bir tanesi veri transferidir. Bir diğer tercih sebebiniz ise istediğiniz herhangi bir uygulamanın APK dosyasını internetten bulduğunuzda telefonunuza yükleme yapabiliyor olmanız olacaktır. Örneğin; bir oyun gördünüz ve çok beğendiniz. Ancak oyun bütçenize göre biraz pahalı. Böyle bir durumda bu oyunun ücretsiz halini internetten APK dosyası şeklinde indirebilir ve telefonunuza kurabilirsiniz. Oyun oynamayı ve farklı uygulamaları denemeyi seven biriyseniz mutlaka android cihazları tercih etmelisiniz.

Özelleştirilmesi kolay olması da android cihazlardan yana olacak şekilde tercih yapmanızı sağlayacaktır. Hangi müziği zil sesi olarak kullanmak istiyorsanız android telefonunuzda onu işaretlemeniz yeterli olacaktır. IOS cihazlarda ne yazık ki böyle bir şey pek mümkün değildir. Çünkü içine atacağınız müzikleri zil sesi yapamazsınız. Sadece zil sesi olarak düzenlenmiş olan ses dosyalarını IOS cihaza indirip ondan sonra zil sesi olarak kullanabilirsiniz.

Android cihazları tercih etmenizi sağlayacak bir diğer nokta ise kolay kuruluma sahip olmaları olacaktır. Telefonunuzu kolayca fabrika ayarlarına getirebilir, dilerseniz bilgisayarınız aracılığıyla farklı android sürümlerini yükleyebilirsiniz. Gördüğünüz üzere Android cihazları tercih etmenizi sağlayabilecek birçok farklı nokta bulunmaktadır. Son tercih sizindir, ancak telefon almadan önce mutlaka tüm işletim sistemlerini gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. IOS ve Android yüklü iki telefonu aynı anda kullanın ve size hangisinin kullanımı daha kolay geliyorsa onu tercih edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*